Sociální klinika

Posláním Sociální kliniky je poskytovat kvalitní terapeutické služby lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci a nemohou si tyto služby z finančních důvodů dovolit. Přesto na sobě chtějí pracovat, hledají změnu a uvědomují si díl své zodpovědnosti.

Náš příběh


Příběh Sociální kliniky se začal psát v roce 2014, a to jako projekt Českého institutu biosyntézy. Barbora Janečková spolu s Yvonnou Luckou založením Sociální kliniky reagovaly na složité podmínky v českém prostředí, kdy terapie placená ze zdravotního pojištění nebyla a stále není dostupná v takové míře, v jaké je nezbytná. Počet potřebných stále převyšuje časové možnosti terapeutů, kteří jsou hrazení ze zdravotního pojištění.

Právě proto vznikla Sociální klinika, která poskytuje krátkodobou terapii včas a dostupně.

září 2014

oficiální zahájení projektu Sociální kliniky pod křídly ČIB, z.ú., 24 psychoterapeutů

září 2015

49 psychoterapeutů, 15 míst v ČR, > 600 hodin terapie

červen 2017

zahájení samostatné Sociální kliniky, z.ú.únor 2014

zahájení pilotní fáze projektu Sociální kliniky pod křídly ČIB, z.ú.

únor 2015

mezinárodní cena SozialMarie za sociálně inovativní projekt

září 2016

63 psychoterapeutů, 16 míst v ČR, > 1300 hodin terapie

září 2019

73 psychoterapeutů, 16 míst v ČR, > 5600 hodin terapie


Odborná garance


Terapeuti pracují pod pravidelnou supervizí na základě jejich zkušeností a potřeb. Odbornými garantkami jsou Barbora Janečnová a Yvonna Lucká, které pečují o vysokou odbornost péče poskytované klientům Sociální kliniky.


Tým sociální klinikyPhDr. Barbora Janečková, Ph.D.
zakladatelka a ředitelka
barbora.janeckova@socialniklinika.cz

PhDr. Yvonna Lucká
odborná garantka, členka Správní rady
yvonna.lucka@socialniklinika.cz

Mgr. Veronika Rešková
provozní manažerka, fundraising, péče o individuální dárce
veronika.reskova@socialniklinika.cz

Denisa Krumpová
Koordinátorka péče o klienty a terapeuty
koordinator@socianiklinika.cz

Barbora Ripplová
PR konzultant
barbora.ripplova@socialniklinika.cz
Mgr. et Mgr. Denisa KrumpováDenisa pečuje o zájemce, klienty a terapeuty Sociální kliniky. Přichází z prostředí Dětského krizového centra, kde se stále věnuje krizové práci s klienty a klientkami, a spolupracuje s linkami důvěry. Má výcvik v komplexní krizové intervenci. Vystudovala na UK Praha humanitní obory: teologie, učitelství a sociální práce. Díky studijnímu nadšení, studentským programům mohla propojit touhu po cestování s rozvojovými projekty zaměřenými na zážitkovou pedagogiku. Vyzkoušela zajímavé pracovní příležitosti a nahlédla do fungování českých neziskovek, sociálních projektů a dobrovolnictví. Největší odpočinek nachází v přírodě, při meditaci a modlitbě. Baví ji být s lidmi a má radost, když se věci hýbou správným směrem. Razí motto: Všechno jde, když se chce.
PhDr. Barbora Janečková, Ph.D.Barbora je klinický psycholog a psychoterapeut. Vystudovala psychologii FF UK v Praze, během studia a po něm pracovala v Krizovém centru Riaps, nyní má soukromou praxi. Barbora je zakladatelkou Českého institutu biosyntézy a terapeutického centra Pod křídly a je také senior trenérkou International Institute of Biosynthesis. Původně chtěla studovat historii, protože ji fascinovaly jako dítě příběhy, při terapeutické práci je jí ctí, když může pomoci k tomu, aby byl její klient spokojenější se svým životním příběhem. Je pro ni důležité, aby to, co dělá, a její život, dávalo smysl.
PhDr. Yvonna Lucká
Barbora Ripplová
Veronika Rešková Veronika se věnuje vedení kanceláře Sociální kliniky a Českého institutu biosyntézy, Má na starosti fundraising a péči o individuální dárce. Prostředí vzdělávací organizace je Veronice blízké – šest let působila v Duhovce na základní škole v pozici office manažera. Částečně pracovala také v HR oblasti, což ji přivedlo k profesi kouče. Vystudovala Metropolitní univerzitu v Praze, obor veřejná správa a evropská studia. Část svých studií absolvovala na univerzitě ve švédském Linkopingu. Jak sama říká, nedílnou součástí jejího života tvoří cestování, cyklistika a volejbal.
Podporují nás


V roce 2020 nás podpořili

V minulých letech nás podpořili:


Evropské projekty


NAJÍT SMĚR
SOCIÁLNÍ KLINIKA ČR

Individuální dárci


Děkujeme také všem drobným dárcům, kteří pomáhají lidem vystrčit hlavu nad hladinu.
Aktuality

Novinky ze Sociální kliniky Sociální klinika v médiích

Hledáme fundraiser/ku

1. listopadu 2021
Sociální klinika - poskytovatel krátkodobé psychoterapie lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci a nemohou si tyto služby ze socioekonomických důvodů dovolit, hledá kolegu nebo kolegyni na pozici Fundraiser/ka, která/ý společně s námi bude budovat finanční zázemí Sociální kliniky.

Více informací

Sociální klinika přijímá dobrovolné terapeuty

23. července 2021
Hledáme zkušené, ale i méně zkušené terapeuty (nebo kouče), kterým se líbí myšlenka dobrovolnicky poskytovat terapeutické služby klientům Sociální kliniky, a to v rozsahu 12 sezení (u koučování 8 sezení) s 1 klientem v průběhu cca 6 až 9 měsíců. Podmínkou přijetí je dokončený psychoterapeutický výcvik, vítán je výcvik v krizové intervenci, eventuálně praxe na krizovém pracovišti.

Více informací

Sociální klinika a Někdo ti uvěří

19. července 2021
Sociální klinika vstupuje od 21. července 2021 do spolupráce se spolkem Někdo ti uvěří.

Jde o iniciativu, která se snaží veřejně mluvit o zatím tabuizované oblasti zneužívání v náboženském prostředí v ČR. Jde o otevření diskuze, nabídnutí pomoci a podpory obětem i po letech.

Více informací

Sociální klinika přijímá mapující terapeuty!

10. června 2021
Hledáme psychiatra nebo psychologa s terapeutickým výcvikem a delší zkušeností s prací s klienty v krizových službách, na příjmovém oddělení nemocnic nebo v obdobných pracovních pozicích. Podmínkou přijetí je dokončený psychoterapeutický výcvik a výcvik v krizové intervenci. Výhodou je „dobré oko“ na odhad kapacity klienta pracovat v kontraktu krátkodobé terapie (12 sezení), popř. koučování (8 sezení).

Více informací

Hledáme parťáka na marketing a komunikaci

3. června 2021
Český institut Biosyntézy rozvíjí téma psychoterapie v České republice. Jsme tým lidí, kteří jsou zodpovědní, kompetentní, dokáží se vždy domluvit, vyjít si vstříc a svobodu berou jako prostor k práci na sobě samých.

Pokud i Vám jsou takové hodnoty vlastní + navíc Vás baví komunikovat s lidmi, médii, vyhledávat nové kontakty, tvořit kampaně, přemýšlet nad novými cestami, které povedou k zajištění a zviditelnění organizace, jste týmový proaktivní člověk, který se dokáže rychle nacítit na prostředí organizace a má potřebu dotahovat úkoly a dosahovat nastavených cílů jak v bussinesovém prostředí, tak současně i v nezisku, prosím čtěte dál…

Více informací

CNN Prima News - Rozhovor s Barborou Janečkovou a Barborou Polákovou

25. květnaa 2021

Zakladatelka a ředitelka Sociální kliniky Barbora Janečková byla společně s Bárou Polákovou hostem CNN Prima NEWS. Co je psychoterapie, jak se liší od kručinku, ale také co má společného Sociální klinika s klipem Nafrněná?

Sociální klinika přijímá dobrovolné terapeuty

9. dubna 2021
Hledáme zkušené, ale i méně zkušené terapeuty, kterým se líbí myšlenkadobrovolnicky poskytovat terapeutické služby klientům Sociální kliniky, a to v rozsahu 12 sezení s 1 klientem v průběhu cca 6 až 9 měsíců.

Více informací

Rok bez naděje? zMůžeš víc!

9. března 2021
Už rok nežijeme normální život. Bytí v provizoriu bez jasného konce se podepisuje na psychickém zdraví celé naší populace - dětí i dospělých. Společně s Českým institutem biosyntézy a Centrem LOCIKA jsme vytvořili iniciativu #zmuzesvic. Protože i když se situace jeví jako bezvýchodná, nejsme bezmocní. Pečujme o sebe i o druhé. Inspirujte sebe i ostatní na www.zmuzesvic.cz. Společně toho zMůžeme víc, než si myslíme.

Více informací

Darujte terapii lidem v první linii

30. říjen 2020
Současná situace doléhá na každého. Mnozí z těch, kteří nám denně pomáhají v první linii, se nyní ocitají tvář v tvář situaci, kdy sami potřebují pomoc. Proto jsme pro ně zřídili speciální online psychologické poradenství. a pomoc jim můžete i vy. Darujte jim kvalitní psychoterapeutickou pomoc, která jim pomůže projít tímto těžkým obdobím.

Více informací

Sociální klinika a Český institut biosyntézy konečně pod jednou střechou

04. září 2020
Poslední prázdninový den jsme slavnostně představili nové prostory Sociální kliniky a Českého institutu biosyntézy. Bylo nám ctí přivítat vzácné hosty, kterými jsou naše vize blízké. Máme velkou radost, že se podařilo na jednom místě koncentrovat tolik pozitivní energie a nadšení pro dobrou věc.
Vzpomínku na naše setkání naleznete ve fotogalerii.

Více informací

Vítáme Veroniku, novou provozní manažerku Sociální kliniky a ČIBu

02. září 2020
Tým Sociální kliniky a ČIBu se rozrůstá o novou členku. Vítáme u nás Veroniku Reškovou, která bude zastávat pozici provozní manažerky. Jejím úkolem bude vedení kanceláře obou organizací, fundraising a péče o individuální dárce.

Prostředí vzdělávací organizace je Veronice blízké – šest let působila v Duhovce na základní škole v pozici office manažera. Částečně pracovala také v HR oblasti, což ji přivedlo k profesi kouče.

Více informací

RedButton: HomeOfficeTV: Jak si udržet odolnost v časech vleklé krize

9. duben 2020

Video na youtube kanálu Red Button.

Flowee.cz: Magda Juráňová: O duši můžou pečovat i lidé, kteří na běžnou péči nemají, díky Sociální klinice

20. březen 2020

Rozhovor na flowee.cz.

Radio Wave: Balanc: Bára Janečková - Proč je dotýkání zdravé

18. únor 2020

Podcast na kanálu wave.rozhlas.cz.

Aktualne.cz: Matka ji prodala pedofilům: Znásilnily mě stovky mužů, hlavou sítě byl ministr Belgie

29. říjen 2019

Video na aktualne.cz.

Prodej vstupenek na benefiční diskusi s Margit Slimákovou a Martinem Janem Stránským již zahájem

21. října 2019
Tentokrát si budeme povídat s výživovou specialistkou Margit Slimákovou a předním neurovědcem Martinem Janem Stránským o tom, jak spolu souvisí hlava a strava i jak nás ovlivňují sociální sítě. Dotkneme se otázek, proč jen stěží odoláváme nekvalitnímu jídlu, jak mění sociální sítě náš mozek a  jak se popasovat s úzkostmi způsobenými právě vlivem sociálních sítí. Diskusi bude moderovat paralympionik Jiří Ježek.

Více informací


Reflex.cz: Psycholožka: Emoce můžou způsobit fyzické bolesti, falešní terapeuti lidem ubližují, chybí pomoc a řeší se to léky

23. srpen 2019

Video na reflex.cz.

Předprodej vstupenek na benefiční přednášku Anneke Lucas - Neviditelné trauma zahájen

23. července 2019
Anneke Lucas se v dětství stala obětí organizovaného sexuálního zneužívání. Po třiceti letech vyrovnávání se s traumatem přináší cestu i pro ostatní. Nejen o léčení a hojení traumatu přijede na podzim tohoto roku promluvit také do Prahy. Benefiční přednášky na podporu Sociální kliniky se uskuteční v říjnu v pražských kinech Bio Oko a Aero. Vstupenky můžete zakoupit už nyní v předprodeji.

Více informací

Co trápí klienty Sociální kliniky nejčastěji a kdy k nám přichází nejvíce přihlášek? Dozvíte se v našem článku

21. července 2019
Trápí nás vztahy, zdraví i zaměstnání, ale také rodičovství. Důvodem pro vyhledání pomoci terapeuta často bývá i prožité násilí. Sociální klinika během dvou let mapovala, jaká klientela z České republiky chodí k našim terapeutům na krátkodobou terapii nejčastěji, kvůli jakým příčinám a také v jakém období. Výsledky stručně shrnujeme v krátkém článku.

Více informací

12 nových terapeutů

5. čevna 2019
V našich řadách vítáme hned 12 nových terapeutů. Každému z nich jsme na přivítanou položili jednu otázku? Jaké jsou jejich odpovědi? Dočtete se každý týden na našem Facebooku. Těšíme se na spolupráci!

Budeme na festivalu Mezi ploty

5. května 2019
Stejně jako v loňském roce nás a Český institut biosyntézy můžete potkat na oblíbeném festivalu Mezi ploty, který se uskuteční od 25. do 26. 5. Náš terapeut Martin Hofman vystoupí 25. 5. od 12:45 do 13:15 na alternativní scéně s tématem Tělo jako zdroj energie a sebepoznání. Těšíme se na vás! Více na www.meziploty.cz

Záznam z vystoupení Yvonny Lucké ze 7. ročníku konference České asociace pro psychoterapii

21. července 2019
Poslechněte si audiozáznam záznam z vystoupení zakladatelky Sociální kliniky Yvonny Lucké na 7. ročníku konference Česká Asociace pro Psychoterapii, kde představila biosyntézu zástupcům české odborné veřejnosti. Sociální klinika i Český institut biosyntézy byli u toho. Audio záznam dostupný zde.

Festival Evolution

12. března 2019
Nebudeme chybět ani na Festivalu Evolution, který se koná od 22. do 24. 3.2019 na Výstavišti Praha Holešovice. V rámci bohatého programu se můžete těšit v pátek 22. 3. 2019 od 15:30 na přednášku Martina Hofmana, a to na téma Tělo jak zdroj, kde se dozvíte, jak naše tělo vnímáme a jak mu správně naslouchat. 23. 3. od 14:30 vystoupí zakladatelka Sociální kliniky Yvonna Lucká, která se bude zabývat tématem Trauma okem biosyntézy. Dozvíme se, jak nás ovlivňují náročné životní situace, kam sahá naše tělová paměť a jak je možné s ní nakládat. Po celou dobu festivalu můžete také navštívit stánek Sociální kliniky.

Radio Wave: Balanc: Odpojení od vlastního těla. Když si myslíme, že máme v životě vše, a přesto cítíme, že něco chybí

12. březen 2019

Podcast na kanálu wave.rozhlas.cz.

V březnu nás potkáte na festivale Týden mozku

12. března 2019
Už 13. 3. 2019 od 17:00 nás můžete navštívit na festivalu o neurovědách Týden mozku, který se koná v Akademii věd ČR v Praze. Terapeutka Alena Večeřová Procházková představí návštěvníkům základy biosyntézy, součástí bude i ochutnávka práce s dechem.

Stres, bůček a terapie

28. února 2019
Děkujeme za skvělou atmosféru, kterou jste vytvořili na diskuzi Stres, bůček a terapie plné nových a inspirativních myšlenek od PharmDr. Margit Slimákové, Radkina Honzáka, Yvonny Lucké a Jiřího Ježka. Děkujeme také Nadaci Divoké husy, která nám výtěžek z benefiční diskuze znásobila a do Sociální kliniky tak poputuje částka 179 830 Kč, díky které můžeme poskytnout terapii dalším lidem, kteří ji potřebují.

Spustili jsme předprodej vstupenek na moderovanou diskuzi STRES, BŮČEK a TERAPIE

14. prosince 2018
Spustili jsme předprodej vstupenek na moderovanou diskuzi na téma, jak spolu strava a hlava souvisí. Hosté budou diskutovat o tom, zda dobrý terapeut může nahradit antidepresiva, jak se projíst k lepšímu životu nebo jak střevní mikrobiom ovlivňuje naše chování. A rovnou jsme přizvali odborníky, jako je uznávaný a veselými vtipy oplývající psychiatr Radkin Honzák, specialistka na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimáková nebo zkušená psycholožka Yvonna Lucká. Akce se bude konat 26. února 2019 od 17.30 hodin v kině Bio Oko. Udělejte svým blízkým radost! Lístky za 490,- Kč zakoupíte zde nebo v předprodeji na pokladnách kin Bio Oko, Světozor a Aero. Všichni naši hosté se vzdali nároku na honorář a výtěžek z akce poputuje do Sociální kliniky.

Magie dobrého života

13. prosince 2018
Zvládli jsme to a vám patří velké díky! V benefiční sbírce Magie dobrého života jsme vybrali 112,47 %!

Radio Plus: Balanc: Host: psycholožka a spoluzakladatelka Sociální kliniky v Praze Yvonna Lucká

19. listopad 2018

Podcast na kanálu plus.rozhlas.cz.

Rozhovor s Magdou Juráňovou

19. června 2018
Přečtěte si rozhovor s naší novou výkonnou ředitelkou Magdou Juráňovou, dozvíte se mimo jiné, co pro vás chystáme na podzim tohoto roku.

Pobočka Sociální kliniky v Plzni bude podpořena 66 000 Kč

26. dubna 2018
S vaší pomoci se nám podařilo trhnout rekord ve sbírání bodů v aplikaci Pomáhej pohybem. Společně jsme si "frčeli na Plzni" pouze 4 dny. 200 tisíc bodů máme v kapse (nebo spíše v nohách) a Nadace ČEZ tak podpoří částkou 66 000 Kč Sociální kliniku v Plzni. Bez vás bychom to ale nedokázali, děkujeme proto všem, kteří sportovali a budeme se těšit na další (nejen) sportovní výzvy.

Frčíme si na Plzni. Sportuj, sbírej body, podpoř Sociální kliniku v Plzni

20. dubna 2018
Už podruhé jsme od Nadace ČEZ získali projekt na podporu naší pobočky. Tentokráte bude podpořena Sociální klinika v Plzni. Pro získání částky 66 000 Kč ale musíme během následujících čtyř týdnů nasbírat 200 tisíc bodů v aplikaci Pomáhej pohybem, kterou si můžete zdarma stáhnout. Projekt už je spuštěn, pojďte do toho s námi teď na jaře už podruhé!

Více informací

Rozhovor s Markétou Charvátovou

28. března 2018
V MF DNES vyšel zajímavý rozhovor s naší brněnskou terapeutkou a koordinátorkou pobočky Markétou Charvátovou. Markéty se ptala paní redaktorka Jana Cíglerová.

Brno: Pozvánka na workshop od uvolnění k aktivitě

28. února 2018
V BRNĚ pořádáme workshop pro ty z Vás, co jsou v zátěžové životní situaci a hledají pomoc pro zmírnění svých psychosomatických obtíží. Vstupné 300 až 500 Kč podle Vašich možností. Výtěžek použijeme na práci Sociální kliniky v Jihomoravském kraji.

Leták ke stažení. Neváhejte šířit, děkujeme.

Rok 2017 očima Sociální kliniky

6. února 2018
V roce 2017 jsme lidem v nouzi poskytli více než 630 hodin terapie a povedla se nám řada dalších věcí. Podívejte se na podrobný přehled naší práce v roce 2017.
Děkujeme, že nás podporujete. Bez Vás by to nešlo.

Více informací

Chodím na terapii a nestydím se za to… Co vy?

22. prosince 2017
Sociální klinika natočila rozhovor uznávaných terapeutů a psychologů Yvonny Lucké a Lubomíra Kobrleho, ve kterých vysvětlují principy terapeutické pomoci. Mám jít na terapii? Jakou terapii si vybrat? Jak to bude probíhat? Jak bude terapie dlouhá? Co všechno můžu terapeutovi nebo terapeutce říct? Kdo je terapeut, kdo proti mně bude sedět? Chodí terapeuti a terapeutky na terapii? Proč se za terapii platí? …

Více informací

Máme bronz. Za „Magie vztahů“ jsme získali třetí místo v Cenách Fóra dárců

16. listopadu 2017
Za Magie vztahů Sociální klinika obdržela třetí místo v Cenách Fóra dárců. Připomeňte si naši crowfundingovou sbírku.

Magie vztahů byla šňůra přednášek a workshopů a crowfundingová sbírka, kterou jsme na podporu Sociální kliniky uspořádali v první polovině roku 2017. Povedlo se nám vybrat 201 567 Kč a celkově, díky zlatému řezu od Nadačního fondu pomoci Karla Janečka (NFPKJ), jsme získali 326 539 Kč. Stránka projektu na webu NFPKJ. Mezi úvodním a posledním workshopem uběhly víc jak tři měsíce, během nichž jsme uspořádali 9 kurzůcelkové dotaci více než 40 hodin. Kurzy a přednášky navštívilo 199 lidí.

V současné době připravujeme „Magii“ pro rok 2018.

Vánoční večírek 4. prosince 2017

13. listopadu 2017
Srdečně zveme všechny přátelé a příznivce Sociální kliniky na vánoční večírek. Slavíme společně s Českým institutem biosyntézy, který stál u zrodu Sociální kliniky a je s ní úzce spjat po celou dobu její existence.

Večírek vypukne 4. prosince v 18:30 v Café Záhorský (Eliášova 1, Praha 6 www.cafezahorsky.cz).

Více informací

3 roky dostupné terapie

24. října 2017
Rozhovor s Annou Ryvolovou pro Nadační fond pomoci Karla Janečka k tříletému výročí Sociální kliniky.

Projekt Sociální kliniky získal v aplikaci Pomáhej pohybem dostatek bodů. Děkujeme.

16. října 2017
Děkujeme, že jste se (a nás) tak rozhýbali. Díky Vám máme už po týdnu od spuštění projektu hotovo, takže dostaneme od Nadace ČEZ 70 tisíc Kč na rozvoj naší pobočky v Brně. Náš projekt teď najdete na webových stránkách Pomáhej pohybem v položce ukončené.

Poděkování Dagmar Jančové

13. září 2017
Dagmar Jančová se rozhodla věnovat klientům a klientkám Sociální kliniky svůj čas a uspořádat pro ně dva kurzy. Jeden je zaměřen na bodyterapii, druhý pak na Jacobsonovu progresivní relaxaci. Účastníci za kurzy platí menší příspěvek Sociální klinice ve výši podle svých možností. Cílem kurzů je pomoci lidem, kteří prochází zátěžovou životní situací nebo jsou vystavení negativním účinkům stresu. Oba byly naplněny během několika hodin po rozesílce, a to včetně míst pro náhradníky. Dagmar Jančová je zdravotní sestra se zaměřením na psychoterapii orientovanou na práci s tělem. Dlouhodobě pracuje především s klienty v zátěžových, krizových a posttraumatických stavech. V r. 1992 dokončila výcvik SUR, v r. 1997 výcvik integrující práce s tělem a dechem, v r. 2008 výcvik v biodynamické bodyterapii.V krizových centrech pracuje už 25 let. Její intenzivní lektorská činnost je zaměřena na relaxační techniky – léčbu a prevenci nežádoucích účinků stresu. Věříme, že setkání splní svůj účel a Dagmar Jančové posíláme velký dík.

Dostupnější terapie? Ano. Rozšiřujeme naše služby do regionů

3. srpna 2017
Projekt reaguje na rostoucí poptávku lidí v ČR (a jde o celosvětový trend) po terapeutických službách. V současné době musí lidé v průměru čekat na terapii půl roku. Mnozí z nich jsou ovšem nuceni řešit akutní problémy a absence dostupné pomoci jejich situaci jen zhoršuje. V rámci projektu chceme také zvýšit počet dobrovolných terapeutů a terapeutek Sociální kliniky zhruba o dvacet, tedy alespoň na 85 dobrovolnic a dobrovolníků, při zachování dosavadní kvality poskytovaných terapeutických služeb. Projekt je realizován za finanční podpory EU, v rámci Operačního programu Zaměstnanost, výzvy 03_15_024 Sociální inovace v oblasti sociálního začleňování a přístupu na trh práce pro nejohroženější skupiny. Nejspíš to bude náročné, ale těšíme se, držte nám palce.

Magie vztahů: 9 workshopů, 199 příchozích a 326 tisíc na účtu Sociální kliniky. Jen díky Vám!

30. června 2017
VELKÉ PODĚKOVÁNI: Děkujeme lektorkám a lektorům, bez nichž by žádné workshopy nebyly. Pojďme si je připomenout: Martin Hofman (vztah k tělu), Veronika Pinkasová (krize a její souvislosti), Petr Pašek (biosyntetická cvičení), Zuzana Ditrichová (podpora při krizových situacích), Yvonna Lucká (vztahy mezi generacemi a osobní rozvoj), Barbora Janečková (meditativní tanec Buto), Stanislav Háša (vztah k práci), Daniela Vodáčková (vztah k hlasu), Ivan Verný (vztahy a my).

Více informací

Jsme v cíli!

22. června 2017
Jsme v cíli! Moc děkujeme Vám všem, co jste podpořili naši šňůru benefičních workshopů Magie vztahů. Velké dík patří lektorům a lektorkám, kteří vedli semináře. Máme ohromnou radost! Cílovou částku jsme už sice přesáhli, ale pokud je Vám náš projekt sympatický a chcete nás podpořit, tak neváhejte, do konce sbírky zbývá poslední týden. Všechny získané prostředky jdou na Sociální kliniku tedy na dostupnou terapii v ČR.

Slavíme. Nejvyšší soud nám dal za pravdu.

16. června 2017
Nejvyšší soud České republiky nám dal po třech letech za pravdu. Zakládací listina našeho zapsaného ústavu nemusela být pořízena formou notářského zápisu. Dosud rozdílně vykládaná část Občanského zákoníku tím byla jasně vymezena, což přinese výhodu pro další zakládané ústavy. Slavíme tedy nejen kvůli nám, ale také kvůli dalším organizacím! a veliké poděkování patří advokátům Kristýně Dolejšové Kabelové a Pavlovi Uhlovi, bez kterých by to nebylo.

Na Dvojce ČRo vyšla reportáž k Magii vztahů

2. května 2017
Poslechněte si Annu Audrlickou, Yvonnu Luckou a Báru Janečkovou v reportáži na Dvojce Českého rozhlasu k Sociální klinice a Magii vztahů.

Lidé v tísni s psychickými potížemi mohou využít Sociální kliniku

18. března 2017
Pražský deník zveřejnil článek o práci Sociální kliniky a aktuální šňůře benefičních workshopů Magie vztahů: Lidé v tísni s psychickými potížemi mohou využít Sociální kliniku.

Sociální klinika startuje benefiční šňůru přednášek a kurzů pro veřejnost s názvem Magie vztahů

15. března 2017
Sociální klinika startuje sbírku Magie vztahů, šňůru přednášek a workshopů na podporu dostupné terapie v České republice. Kurzy povedou spříznění terapeuti a terapeutky. Zájemci a zájemkyně z řad široké veřejnosti si budou moci zvolit, v jaké výši uhradí vstupné, a tím přispějí na provoz Sociální kliniky. Vybranou částku dále navýší Nadační fond pomoci Karla Janečka zlatým řezem, tedy násobkem 1,618. Workshopy proběhnou v Praze od 5. dubna do 25. června 2017.

NF pomoci Karla Janečka se stal partnerem Sociální kliniky

3. března 2017
Skvělá zpráva. Nadační fond pomoci Karla Janečka se stal partnerem Sociální kliniky pro rok 2017. Máme radost! Společně také připravujeme benefiční šňůru workshopů a přednášek s názvem Magie vztahů. Sledujte nás. Brzy se dozvíte víc. Nadační fond pomoci Karla Janečka podpořil Sociální kliniku už v minulosti. Na začátku celého projektu jsme u nadace pořádali úspěšnou crowdfundingovou sbírku Terapie v tíživé situaci.

Zprávy z Prahy o Sociální klinice

18. února 2017
TV Praha natočila o Sociální klinice reportáž. Chcete-li nás vidět, koukněte na: http://prahatv.eu/archiv/video/zpravy-z-prahy-17-02-2017-18-00 (Čas: 15:40)

Kniha „Co je nového v managementu“ od Stanislava Háši

22. prosince 2016
Kniha „Co je nového v managementu“ od Standy Háši, který je mimo všechno další jedním z terapeutů Sociální kliniky. Kniha pro všechny, kteří hledají nové cesty pro vedení spolupracovníků nebo zkrátka chtějí vědět, co je nového. Sto stran přečtete jedním dechem a už se vždy budete dívat na řízení organizací trochu jinak. Doporučuje tým Sociální kliniky. K zakoupení přímo v nakladatelství Nová beseda nebo v knihkupectvích.