Sociální klinika přijímá dobrovolné terapeuty!Sociální klinika je unikátní projekt, který zpřístupňuje krátkodobou terapii lidem, kteří by jinak na ni nedosáhli. Služba je klientům poskytována za příspěvek dle jejich finančních možností.

Koho hledáme?

Zkušené terapeuty, kterým se líbí myšlenka dobrovolnicky poskytovat terapeutické služby klientům Sociální kliniky, a to v rozsahu 12 sezení s 1 klientem v průběhu cca 6 až 9 měsíců. Uvítáme také profesionální kouče, kteří poskytují koučování v rozsahu 8 sezení s 1 klientem během 6 měsíců.

Podmínkou přijetí do týmu terapeutů nebo koučů je zcela dokončený psychoterapeutický nebo koučovací výcvik. Vítán je výcvik v krizové intervenci i praxe na krizovém pracovišti. Výhodou je znalost cizího jazyka.

Jakou mírou se zapojit?

Záleží na možnostech každého terapeuta, kolik klientů je ochoten si vzít bezplatně do péče, zpravidla jde o 1–3 klientská místa ročně. Klienta s terapeutem propojí koordinátorka Sociální kliniky, která poskytuje maximální podporu a zajišťuje veškerou administrativu.

Ve kterých krajích hledáme terapeuty?

Především do Prahy a okolí. Rovněž však přijímáme terapeuty v Plzni, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Ostravě, Olomouci, také v Brně. Terapeut může působit rovněž i v okolních regionech, popř. i ze zahraničí.

Face to face nebo online?

Snažíme se o osobní setkávání terapeuta s klientem, zároveň podporujeme jistou flexibilitu díky online komunikaci pro klienty se zdravotní indispozicí nebo horší dostupností v daném působišti klienta.

Sociální klinika nabízí terapeutovnu pro terapie s klienty SK ve svém sídle v Praze 6.

Poskytujeme odměnu?

Terapeut poskytuje klientovi terapie bez nároku na platbu. Za svou práci získává od Sociální kliniky nefinanční benefity, tj. individuální supervize od odborného garanta Sociální kliniky a vzdělávání v oblasti poskytování krátkodobé terapie se specifickým zaměřením. Je součástí týmu Sociální kliniky, proto je vítán na společných akcích, budeme rádi za účast na různých zajímavých projektech Sociální kliniky.

Základní školení pro budoucí dobrovolné terapeuty se koná ve ve středu 28. 6. 2023, máte-li zájem, ozvěte se nám nejpozději do 20. 6. 2023. Děkujeme.

Těšíme se na vás!

Pro více informací kontaktujte koordinátorku SK Denisu Krumpovou (koordinator@socialniklinika.cz), +420 733 644 268.