Jak nás můžete podpořit?Proč nás podpořit


JEDINEČNOST
v ČR není obdobný projekt

ODBORNOST
spolupráce s 94 profesionálními dobrovolnými terapeuty

ÚSPORA ZDRAVOTNÍ PÉČE
Nedostupnost psychoterapie a zanedbání prevence často vede lidi do akutní krize. Ta je větší zátěží pro ně, ale i pro systém.

ÚSPĚŠNOST
Psychoterapie účinně zasahuje proti široké škále problémů s duševním zdravím.
Sociální klinika není zdravotní zařízení ani registrovaná sociální služba, a nepobírá tak žádné státní příspěvky. Příspěvky klientů za terapii tvoří pouze 10 % rozpočtu. Provoz Sociální kliniky je proto závislý na darech od individuálních a firemních dárců a příspěvcích nadačních fondů a nadací.)
Většina terapeutů, kteří poskytují krátkodobou terapii v rámci Sociální kliniky, má ukončený psychoterapeutický výcvik a často také dlouholetou praxi. Své služby poskytují jako dobrovolníci, tj. bez nároku na honorář.)
Důsledkem může být ztráta zaměstnání a zatížení zdravotního i sociálního systému. Výzkumy Evropské asociace pro psychoterapii prokazují, že lidé využívající psychoterapii potřebují méně lékařských služeb, čímž se snižují náklady spojené se zdravotní péčí až o 17 %.
Průměrná úspěšnost u léčených případů se pohybuje od 65 do 72 % dle Evropské asociace pro psychoterapii. 88 % klientů Sociální kliniky reportuje na základě našich dotazníků subjektivní pocit zlepšení duševního stavu.

BANKOVNÍ ÚČET

číslo účtu: 265859689/0300USPOŘÁDEJTE DÁRCOVSKOU VÝZVU

Vymyslete si svou výzvu (uběhněte 1/2 maraton nebo třeba začněte pravidelně meditovat), výzvu rozšiřte mezi své přátele a kolegy a požádejte je o podporu vás a Sociální kliniky. Fantazii se při vaší dárcovské výzvě meze nekladou, můžete se pustit do něčeho, co už dlouho chcete udělat, ale stále to odkládáte, a navíc tím podpoříte dobrou věc.

Jak na to? Inspirujte se?


OBJEDNEJTE SI WORKSHOP K VÁM DO FIRMY

Objednejte si workshop a pečujte o duševní zdraví vašich zaměstnanců. Veškerý zisk získaný za uskutečněné workshopy použijeme na provoz Sociální kliniky. Workshopy jsou vedeny zkušenými psychoterapeuty nebo kouči a můžou trvat dvě hodiny nebo celý den - jejich délku a cenu domluvíme společně s vámi.

Když člověk trpí emočními nebo duševními problémy, v pracovním životě obvykle není schopen odvádět nejlepší pracovní výkon, který by jinak zvládl bez potíží. Může být také ovlivněna schopnost vycházet s kolegy a kvůli špatnému zdraví může promarnit pracovní dny a někdy odejít i do delší pracovní neschopnosti.


 • WORKSHOPY PRO HR

  SEM A TAMJak zvýšit retenci a snížit fluktuaci vašich zaměstnanců? Tipy psychoterapeuta s dlouholetou praxí jak si udržet zaměstnance ve firmě.
  Z KRIZOVÉ SITUACE DO ZKLIDNĚNÍVíte, jak poskytnout první psychickou pomoc zaměstnanci? Prvky krizové intervence pro personalisty.

 • PRO ZAMĚSTNANCE

  S (NE)PRACOVNÍ DOBOU NA ŠTÍRUJak se hodit do pohody pomocí prvků stress managementu? Vědomá práce se svaly snižuje napětí a odvádí od stresujících myšlenek. Praktický nácvik relaxačních technik jako účinné obrany proti stresu.
  PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁMJak překonávat náročné změny ve firmě? Jak pracovat sám se sebou? Workshop zaměřený na nácvik vybraných metod a technik, které vám mohou pomoci postavit se překážkám čelem.
  KONFLIKTY JAKO SOUČÁST ŽIVOTAJak můžeme vyřešit nedorozumění, inspirovat se jimi a naučit se s nimi žít? Praktické tipy i několik cvičení, jak konflikty a nedorozumění můžeme řešit pomocí technik nenásilné komunikace.
  DOBRÝ RODIČ - DOBRÝ ŽIVOT?Jak přemýšlíme o dobrém rodiči v nás? Najděte v sobě odpovědi na otázky spojené s rodičovstvím.
  ROZCHODY A ROZVODY BEZ POCITU VINYRozchod rodičů očima dítěte. Jak to zvládnout bez výčitek a jak dítěti pomoct zpracovat zármutek. Praktické rady s využitím různých náhledů na rozvod.
  NAMÍŘENO NA VÁSJak na duševní zdraví právě vašich zaměstnanců? Dáme hlavy dohromady a ušijeme vám workshop na míru.

 • PRO MANAŽERY

  HARMONICKÝ LEADERSHIPPokud si šéf zvolí správný typ leadershipu, má s duševním zdravím svých zaměstnanců napůl vyhráno. Jak jste na tom s vedením týmu u vás? Praktické tipy i několik cvičení.

Objednat workshop


PODPOŘTE NÁS JINAK

Nabídněte jinou formu podpory. Uvítáme třeba zlevněný tisk, poradenství v oblasti fundraisingu, marketingu, občasné fotografické služby a další. Ozvěte se nám s nabídkou.

Kontaktujte násPodporují nás


V roce 2021 nás podpořili


V minulých letech nás podpořili:


Evropské projekty


NAJÍT SMĚR
SOCIÁLNÍ KLINIKA ČR

Individuální dárci


Děkujeme také všem drobným dárcům, kteří pomáhají lidem vystrčit hlavu nad hladinu.