Jak nás můžete podpořit?Proč nás podpořit


JEDINEČNOST
v ČR není obdobný projekt

ODBORNOST
spolupráce s 94 profesionálními dobrovolnými terapeuty

ÚSPORA ZDRAVOTNÍ PÉČE
Nedostupnost psychoterapie a zanedbání prevence často vede lidi do akutní krize. Ta je větší zátěží pro ně, ale i pro systém.

ÚSPĚŠNOST
Psychoterapie účinně zasahuje proti široké škále problémů s duševním zdravím.
Sociální klinika není zdravotní zařízení ani registrovaná sociální služba, a nepobírá tak žádné státní příspěvky. Příspěvky klientů za terapii tvoří pouze 10 % rozpočtu. Provoz Sociální kliniky je proto závislý na darech od individuálních a firemních dárců a příspěvcích nadačních fondů a nadací.)
Většina terapeutů, kteří poskytují krátkodobou terapii v rámci Sociální kliniky, má ukončený psychoterapeutický výcvik a často také dlouholetou praxi. Své služby poskytují jako dobrovolníci, tj. bez nároku na honorář.)
Důsledkem může být ztráta zaměstnání a zatížení zdravotního i sociálního systému. Výzkumy Evropské asociace pro psychoterapii prokazují, že lidé využívající psychoterapii potřebují méně lékařských služeb, čímž se snižují náklady spojené se zdravotní péčí až o 17 %.
Průměrná úspěšnost u léčených případů se pohybuje od 65 do 72 % dle Evropské asociace pro psychoterapii. 88 % klientů Sociální kliniky reportuje na základě našich dotazníků subjektivní pocit zlepšení duševního stavu.

DARUJTE TERAPII. POŠLETE DAR.


Měsíčně
Přispět v Kč
Jiná částka
1000 Kč
500 Kč
200 Kč
Budete přesměrování na stránky darujme.cz
Jednorázově
Přispět v Kč
Jiná částka
2000 Kč
1000 Kč
500 Kč
Budete přesměrování na stránky darujme.cz


BANKOVNÍ ÚČET

číslo účtu: 265859689/0300USPOŘÁDEJTE DÁRCOVSKOU VÝZVU

Vymyslete si svou výzvu (uběhněte 1/2 maraton nebo třeba začněte pravidelně meditovat), výzvu rozšiřte mezi své přátele a kolegy a požádejte je o podporu vás a Sociální kliniky. Fantazii se při vaší dárcovské výzvě meze nekladou, můžete se pustit do něčeho, co už dlouho chcete udělat, ale stále to odkládáte, a navíc tím podpoříte dobrou věc.

Jak na to? Inspirujte se?PODPOŘTE NÁS JINAK

Nabídněte jinou formu podpory. Uvítáme třeba zlevněný tisk, poradenství v oblasti fundraisingu, marketingu, občasné fotografické služby a další. Ozvěte se nám s nabídkou.

Kontaktujte násPodporují nás


V roce 2021 nás podpořili


V minulých letech nás podpořili:


Evropské projekty


NAJÍT SMĚR
SOCIÁLNÍ KLINIKA ČR

Individuální dárci


Děkujeme také všem drobným dárcům, kteří pomáhají lidem vystrčit hlavu nad hladinu.