V současné době Sociální klinika poskytuje dvě služby

První služba je Online psychologické poradenství především pro lidi pracující tzv. v první linii, v pomáhajících profesích, ale také pro lidi zasažené náročnou situací, kteří potřebují krizovou péči.

Omlouváme se, aktuálně naši terapeuti nemají kapacity pro poskytování této služby. V případě, že potřebujete akutní pomoc, volejte linky důvěry, které fungují nonstop a zdarma.


Více informací

Druhá služba je krátkodobá terapie, která probíhá ve dvanácti sezeních nebo koučování probíhající v 8 sezeních.

Frekvence setkávání klienta s terapeutem je zpravidla jednou za čtrnáct dní. Celková doba terapie by neměla přesáhnout devět měsíců. Krátkodobá terapie se zaměřuje na zvládání zátěžových situací a aktivování vnitřních zdrojů klienta. Soustředí se na podporu pozitivních vzorců chování k druhým i na podporu pozitivních pocitů vůči sobě samém.

Obě poskytované služby zaznamenávají vzrůstající zájem. Jsme rádi, že můžeme pomáhat tam, kde je potřeba “Vystrčit hlavu nad hladinu.”
Více informací

Sociální klinika

Dostupná terapie


RYCHLOST
nástup do terapie do 1 měsíce od přihlášení

DOSTUPNOST
klient platí dle svých
finančních možností

ODBORNOST
spolupráce s 94 profesionálními dobrovolnými terapeuty

 • Spolupracujeme s 94 profesionálními dobrovolnými terapeuty.

 • Od roku 2014 jsme poskytli péči 552 klientům.

 • Zajistili jsme celkem 6624 terapeutických sezení.

 • Působíme v 16 městech ČR.

Naším posláním je poskytovat dostupnou terapeutickou službu lidem v těžké životní situaci, kteří by na ni jinak finančně nedosáhli. Pomáháme těm, kteří chtějí na řešení svých problémů aktivně pracovat ve spolupráci se zkušenými terapeuty. Terapie v Sociální klinice probíhá zpravidla ve 12 sezeních za malý poplatek na základě ekonomické situace klientů.

Náš příběh

Krátkodobá terapie

Co přesně je krátkodobá terapie a v jakých životních situacích je vhodná? Co přesně znamená krátkodobá terapie v rámci Sociální kliniky a co můžete od této formy terapie očekávat?

Více pro zájemce

Naše působení

Sociální klinika nabízí krátkodobou terapii v několika krajích. Jaká je dostupnost terapeutů, kteří s námi spolupracují, právě u vás a kde všude můžete služeb Sociální kliniky využít? Zvolte si lokalitu, kam byste mohli na terapie docházet.


Vyberte lokalitu

Doporučení od klientů

 • Sociální klinika mi ukázala způsoby řešení, které bych sama nejspíš nedokázala nalézt. Zaznamenala jsem první zlepšení v těžké situaci, a ačkoliv jsem teprve na začáku cesty, považuji to za obrovský úspěch.

  - Jitka, 51 let -

 • Sociální klinika mi dala nový pohled na život a schopnost koukat se na věci z výšky. Nebrat si věci tak k srdci a nad vším více přemýšlet. Také mi přinesla zajímavé uvědomění různých souvislostí a toho, co je pro mě důležité díky trpělivosti a pochopení paní terapeutky.

  - Ivan, 28 let -

 • Jsem naprosto nadšená z profesionality služeb Sociální kliniky! Obdivuji, jak rychle a spolehlivě dokáže klientům poskytnout kvalitní terapeutickou péči. Terapie mi pomohla vyjasnit si situaci, ve které jsem, srovnat si myšlenky v hlavě a zjistit, jak řešit problémy v komunikaci s okolím. Určitě prospěla i mému osobnostnímu rozvoji a zdravé sebedůvěře.

  - Radka, 34 let -

Co se u nás děje

Sociální klinika hledá kolegu nebo kolegyni na pozici Fundraiser/ka, která/ý společně s námi bude budovat finanční zázemí Sociální kliniky.
Hledáme zkušené, ale i méně zkušené terapeuty (nebo kouče), kterým se líbí myšlenka dobrovolnicky poskytovat terapeutické služby klientům Sociální kliniky
Sociální klinika vstupuje od 21. července 2021 do spolupráce se spolkem Někdo ti uvěří.

Všechny aktuality