AKTUALITY

 
Na začátek stránky

Předprodej vstupenek na benefiční přednášku Anneke Lucas - Neviditelné trauma zahájen

23. července 2019

Anneke Lucas se v dětství stala obětí organizovaného sexuálního zneužívání. Po třiceti letech vyrovnávání se s traumatem přináší cestu i pro ostatní. Nejen o léčení a hojení traumatu přijede na podzim tohoto roku promluvit také do Prahy. Benefiční přednášky na podporu Sociální kliniky se uskuteční v říjnu v pražských kinech Bio Oko a Aero. Vstupenky můžete zakoupit už nyní v předprodeji.

Šest dlouhých let jako dětská sexuální otrokyně. Dokáže se s tím člověk vůbec někdy vyrovnat? Anneke Lucas se o to snaží celý život. V šesti letech ji unesli a prodali mocným pedofilům. V Belgii. Pod povrchem civilizovaných států se takových dramat odehrává bezpočet. Anneke je mimo jiné zakladatelkou americké neziskové organizace Liberation Prison Yoga, která se snaží nejen skrze jógu pomoci lidem s traumatickými prožitky najít cestu k psychické vyrovnanosti. O svém příběhu, zkušenostech, józe ve věznicích a způsobu léčení traumat, který využívá při své práci, teď Anneke přijíždí přednášet do Prahy. Obsah její přednášky možná nebude pro vaše uši tou nejpříjemnější hudbou. Právě proto je ale o tématu důležité hovořit, a to i v České republice, kde se s nejrůznějšími traumaty část populace bezpochyby také vyrovnává. Celý výtěžek přednášky bude věnován Sociální klinice, která poskytuje kvalitní terapeutické služby lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci a nemohou si tyto služby z finančních důvodů dovolit.

Termíny přednášek:

Co trápí klienty Sociální kliniky nejčastěji a kdy k nám přichází nejvíce přihlášek? Dozvíte se v našem článku

21. července 2019

Trápí nás vztahy, zdraví i zaměstnání, ale také rodičovství. Důvodem pro vyhledání pomoci terapeuta často bývá i prožité násilí. Sociální klinika během dvou let mapovala, jaká klientela z České republiky chodí k našim terapeutům na krátkodobou terapii nejčastěji, kvůli jakým příčinám a také v jakém období. Výsledky stručně shrnujeme v krátkém článku.

Tipnete si, kdo chodí na terapie častěji? Je to jednoznačně něžné pohlaví, ale ani pánové nezůstávají pozadu, je jich celá jedna pětina ze všech našich klientů. Jedním z vysvětlení může být, že ženy umí mnohem snadněji rozpoznávat své emoce, pojmenovávat je a mluvit o nich. Muži mluví více "o něčem", v čem se vyznají. Mluvit o sobě se nehodí, často to vnímají jako slabost. Muži mají také mnohem větší tendenci psychické problémy potlačovat, což se pak může negativně projektovat v těle (onemocnění, somatizace).

Témata, se kterými přichází lidé do krátkodobé terapie nejčastěji, jsou vztahy, rodičovství, změny vlastního zdravotního stavu nebo stavu blízkého člověka, změna zaměstnání nebo životních podmínek. Přichází k nám hlavně mladí lidé, kteří překročili dvacet let. Souvisí to s ekonomickou nezávislostí, ještě studují, jsou na trhu práce teprve krátce, nemají silný ekonomický status.

Nejvíc přihlášek k nám přichází v březnu, květnu a v listopadu. Příčin může být hned několik – v březnu a dubnu je vysoký počet sebevražd, právě na konci zimy se lidé hodně „propadají“, je méně světla, slunce, jedná se o období, kdy obecně vyčerpáváme síly. V listopadu opět ubývá světla, začíná zima, lidé jsou více náchylnější k tomu upadat do depresí.

Víte, že se u nás mimo jiné sejde nejvíce žádostí v pondělí? O víkendu mohou totiž eskalovat problémy doma, pondělí tak představuje nový začátek, den, kdy chtějí lidé něco změnit. Jestli jste čekali, že Vánoce nebo začátek školního roku budou zátěžová období, která do terapeutických křesel „naženou“ další klienty, musíme vás vyvést z omylu. Právě prosinec a září jsou u nás z pohledu nových zájemců o terapii nejslabší. V září totiž čerpáme energii z proběhlých letních dovolených, hezkého babího léta. Naopak období po Vánocích přináší přihlášek více. Jedná se o zátěžové období zejména v rodinách, kde to příliš nefunguje, lidé si zároveň dávají náročná novoroční předsevzetí, která nejsou schopni naplňovat.

A kdy je našim klientům nejlépe? Možná trochu nepřekvapivě se podle svých slov cítí nejlépe v červnu a podle zaslaných přihlášek v sobotu.

12 nových terapeutů

5. června 2019

V našich řadách vítáme hned 12 nových terapeutů. Každému z nich jsme na přivítanou položili jednu otázku? Jaké jsou jejich odpovědi? Dočtete se každý týden na našem Facebooku. Těšíme se na spolupráci!

Budeme na festivalu Mezi ploty

5. května 2019

Stejně jako v loňském roce nás a Český institut biosyntézy můžete potkat na oblíbeném festivalu Mezi ploty, který se uskuteční od 25. do 26. 5. Náš terapeut Martin Hofman vystoupí 25. 5. od 12:45 do 13:15 na alternativní scéně s tématem Tělo jako zdroj energie a sebepoznání. Těšíme se na vás!

Více na www.meziploty.cz

Záznam z vystoupení Yvonny Lucké ze 7. ročníku konference České asociace pro psychoterapii

2. května 2019

Poslechněte si audiozáznam záznam z vystoupení zakladatelky Sociální kliniky Yvonny Lucké na 7. ročníku konference Česká Asociace pro Psychoterapii, kde představila biosyntézu zástupcům české odborné veřejnosti. Sociální klinika i Český institut biosyntézy byli u toho.

Audio záznam dostupný zde.

V březnu nás potkáte na festivalech Týden mozku a Evolution

12. března 2019

Už 13. 3. 2019 od 17:00 nás můžete navštívit na festivalu o neurovědách Týden mozku, který se koná v Akademii věd ČR v Praze. Terapeutka Alena Večeřová Procházková představí návštěvníkům základy biosyntézy, součástí bude i ochutnávka práce s dechem.

Místo na workshopu rezervujte ZDE.

Nebudeme chybět ani na Festivalu Evolution, který se koná od 22. do 24. 3.2019 na Výstavišti Praha Holešovice. V rámci bohatého programu se můžete těšit v pátek 22. 3. 2019 od 15:30 na přednášku Martina Hofmana, a to na téma Tělo jak zdroj, kde se dozvíte, jak naše tělo vnímáme a jak mu správně naslouchat. 23. 3. od 14:30 vystoupí zakladatelka Sociální kliniky Yvonna Lucká, která se bude zabývat tématem Trauma okem biosyntézy. Dozvíme se, jak nás ovlivňují náročné životní situace, kam sahá naše tělová paměť a jak je možné s ní nakládat. Po celou dobu festivalu můžete také navštívit stánek Sociální kliniky.

Detailní program ZDE.

Těšíme se na vás!

Stres, bůček a terapie

28. února 2019

Děkujeme za skvělou atmosféru, kterou jste vytvořili na diskuzi Stres, bůček a terapie plné nových a inspirativních myšlenek od PharmDr. Margit Slimákové, Radkina Honzáka, Yvonny Lucké a Jiřího Ježka. Děkujeme také Nadaci Divoké husy, která nám výtěžek z benefiční diskuze znásobila a do Sociální kliniky tak poputuje částka 179 830 Kč, díky které můžeme poskytnout terapii dalším lidem, kteří ji potřebují.

Díky Nadačnímu fondu pomoci pomáhají terapie více lidem

31. ledna 2019

Významná podpora, jež pomáhá zajišťovat terapie lidem, kteří je nutně potřebují – tak by se dala stručně nazvat spolupráce Sociální kliniky a Nadačního fondu pomoci Karla Janečka. Ta pokračuje už čtvrtým rokem.

„Nadační fond pomoci Karla Janečka patří k podporovatelům Sociální kliniky, bez nichž bychom nemohli pomáhat lidem tak, jak si přejeme. Příspěvky od fondu využíváme na provozní náklady,“ těší výkonnou ředitelku Sociální kliniky Magdu Juráňovou.

Fond podporuje crowdfundingové sbírky a jejich výtěžek násobí zlatým řezem, tedy násobkem 1,618. Ke každé vybrané stokoruně tak navíc přidá dalších 62 korun. „V loňském roce jsme uspořádali sérii benefičních workshopů Magie dobrého života, která vynesla přes 180 tisíc korun. Díky násobení jsme se pak dostali na celkovou částku téměř 280 tisíc korun,“ říká Magda Juráňová a dodává, že kromě toho získává Sociální klinika i cennou přímou podporu od Nadačního fondu pomoci.

Sociální klinika nabízí v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích a v dalších městech služby špičkových terapeutů. Ti se zdarma a ve svém volném čase věnují lidem v akutní životní krizi, kteří potřebují rychlou pomoc, nemohou čekat, až se za několik měsíců uvolní místo u terapeuta hrazeného zdravotní pojišťovnou, a na toho privátního jednoduše nemají dost peněz. „Běžně se ceny jednoho terapeutického sezení pohybují od pěti set korun v menších městech až po výrazně vyšší částky u těch nejznámějších terapeutů v Praze. Takovou cenu si ale nemůže dovolit zaplatit třeba studentka, která má velké osobní problémy, nebo muž, jehož manželka prochází náročnou onkologickou léčbou a on musel zkrátit pracovní úvazek, aby se mohl postarat o ženu, dvě malé děti, a ještě chce okolí dávat najevo, že je v pohodě, aby už tak vystresovanou rodinu držel co nejvíc nad vodou,“ popisuje některé z příběhů klientů Magda Juráňová, kterou těší každá darovaná koruna, díky níž může Sociální klinika pomáhat dalším lidem.

PF 2019

19. prosince 2018

Přejeme vám, ať v novém roce nikdy nezapomenete na to, že každá noc končí vždy s prvními paprsky úsvitu.

Spustili jsme předprodej vstupenek na moderovanou diskuzi STRES, BŮČEK A TERAPIE

14. prosince 2018

Spustili jsme předprodej vstupenek na moderovanou diskuzi na téma, jak spolu strava a hlava souvisí. Hosté budou diskutovat o tom, zda dobrý terapeut může nahradit antidepresiva, jak se projíst k lepšímu životu nebo jak střevní mikrobiom ovlivňuje naše chování. A rovnou jsme přizvali odborníky, jako je uznávaný a veselými vtipy oplývající psychiatr Radkin Honzák, specialistka na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimáková nebo zkušená psycholožka Yvonna Lucká. Akce se bude konat 26. února 2019 od 17.30 hodin v kině Bio Oko. Udělejte svým blízkým radost! Lístky za 490,- Kč zakoupíte zde nebo v předprodeji na pokladnách kin Bio Oko, Světozor a Aero. Všichni naši hosté se vzdali nároku na honorář a výtěžek z akce poputuje do Sociální kliniky.

Zvládli jsme to a vám patří velké díky! V benefiční sbírce Magie dobrého života jsme vybrali 112,47 %!

13. prosince 2018

Dostupnější psychoterapie i v Plzeňském kraji!

7. září 2018

PRAHA: Hledáme posilu na fundraising pro Sociální kliniku

16. července 2018

Hledáme posilu do týmu, která má zkušenosti s firemním i individuálním fundraisingem a chuť a zájem podílet se na rozvoji unikátního projektu Sociální kliniky, který obdržel již mezinárodní ocenění!

Sociální klinika poskytuje terapii lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci, akutně ji potřebují a nemohou si ji z finančních důvodů dovolit. Projekt Sociální kliniky založil Český institut biosyntézy.

Co Tě čeká:

 • Aktivní vyhledávání a navazování vztahů s potenciálními firemními i individuálními donory;
 • Udržování a rozvíjení stávajících vztahů s donory, a to jak firemními, tak individuálními;
 • Rozvoj fundraisingových aktivit organizace (např. příprava sbírek);
 • Koordinace fundraisingových aktivit v regionech (ve spolupráci s regionálními fundraisery poboček Sociální kliniky).

Co k tomu budeš potřebovat:

 • Zkušenosti s firemním i individuálním fundraisingem;
 • Komunikativnost, zájem o lidi a radost z navazování vztahů;
 • Pracovitost, pečlivost, kreativní myšlení, proaktivní přístup;
 • Schopnost samostatného rozhodování i týmové práce;
 • Počítačové dovednosti.

Proč by se Ti u nás mohlo líbit:

 • Ocitneš se v prostředí malé organizace, takže uvidíš svou práci od začátku do konce;
 • Budeš pracovat na sociálně-inovativním projektu, který se neustále vyvíjí, a který již dostal mezinárodní ocenění.
 • Podpoříme Tě v rozvoji Tvých dovedností.

Co by Tě ještě mohlo zajímat:

 • Forma spolupráce je OSVČ nebo DPČ;
 • Předpokládaný rozsah je cca 20 hodin týdně, tj. cca 0,5 úvazek;
 • Nástup od 1. 9. 2018 či dle domluvy;
 • Sídlíme na Praze 6 v Dejvicích (zastávka Hradčanská);
 • K dispozici jsou Ti prostory našich kanceláří, notebook a telefon.

Kontakt: V případě zájmu, prosím, posílejte své CV s fotografií a stručný doprovodný dopis nejpozději do 16. 8. 2018 na magda.juranova@socialniklinika.cz

PLZEŇ: Hledáme posilu na PR a fundraising pro pobočku Sociální kliniky

2. července 2018

Hledáme posilu do týmu, kterou baví PR a fundraising, má zkušenostI v obojím a rovněž chuť a zájem podílet se na rozvoji pobočky Sociální kliniky v Plzeňském regionu.

Sociální klinika poskytuje terapii lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci, akutně ji potřebují a nemohou si ji z finančních důvodů dovolit. Projekt Sociální kliniky www.socialniklinika.cz založil Český institut biosyntézy.

Co Tě čeká:

 • Činnosti souvisejících s mapováním sítě návazných služeb v kraji a navazování spolupráce
 • Aktivní vyhledávání fundraisingových možností v kraji – navazování kontaktů s potenciálními donory, péče o stávající donory
 • Vyhledávání možných grantů v kraji na podporu místní pobočky
 • PR Sociální kliniky v kraji (ve spolupráci s pražskou pobočkou)

Co k tomu budeš potřebovat:

 • Zkušenost s PR a fundraisingem (v neziskovém sektoru výhodou)
 • Proaktivní přístup, pečlivost, kreativní myšlení
 • Schopnost samostatného rozhodování i týmové práce (v kraji je úzká spolupráce s koodinátorkou zajišťující péči o terapeuty a klienty)
 • Počítačové dovednosti

Proč by se Ti u nás mohlo líbit:

 • Ocitneš se v prostředí malé organizace, takže uvidíš svou práci od začátku do konce
 • Budeš pracovat na sociálně-inovativním projektu, který se neustále vyvíjí
 • Podpoříme Tě v rozvoji Tvých dovedností

Co by Tě ještě mohlo zajímat:

 • Forma spolupráce je OSVČ nebo DPP
 • Předpokládaný rozsah je cca 32 hodin měsíčně (8 hodin týdně)
 • Převážně práce z domova (nicméně kvůli osobním setkáním hledáme zájemce žijící v Plzni nebo blízkém okolí)
 • Forma spolupráce na dobu určitou do 31. 7. 2019, dále dle vývoje situace

Kontakt: V případě zájmu prosím posílejte své CV s fotografií a stručný doprovodný dopis nejpozději do 27. 7. 2018 na magda.juranova@socialniklinika.cz


Rozhovor s Magdou Juráňovou

19. června 2018

Přečtěte si rozhovor s naší novou výkonnou ředitelkou Magdou Juráňovou, dozvíte se mimo jiné, co pro vás chystáme na podzim tohoto roku.

PRAHA: Hledáme koordinátora/rku služeb Sociální kliniky

18. června 2018

Sociální klinika poskytuje krátkodobou terapeutickou péči lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci a nemohou si tyto služby z finančních důvodů dovolit.

Hledáme posilu do týmu, která má jak administrativní zkušenosti, tak zkušenosti se sociální prací a krizovou intervencí, a rovněž chuť a zájem podílet se na projektu Sociální kliniky, který založil Český institut biosyntézy.

Co Tě čeká především:

 • Odborné zpracování přihlášek zájemců o službu;
 • Zajištění celého přijímacího procesu, tj. od přijetí zájemce, posouzení indikace pro službu Sociální kliniky, párování klient - terapeut, evidenci klientů do interního SW systému, zajištění smluv a jejich podpis včetně archivace, evidenci a ukládání zápisů terapeutů v kombinaci s kontrolou plateb klientů;
 • Průběžná spolupráce s odborným garantem Sociální kliniky;
 • Nasměrování zájemce na jiné návazné služby v případě, že nejsou do služeb Sociální kliniky indikováni;
 • Mapování vzdělávacích a supervizních potřeb terapeutů, koordinace terapeutického týmu.

Co k tomu budeš potřebovat:

 • Zkušenost s krizovou intervencí a sociální prací;
 • Pracovitost, systematičnost, pečlivost, proaktivní a operativní přístup;
 • Schopnost samostatného rozhodování i týmové práce;
 • Počítačové dovednosti – především dobrá práce s MS Excel a schopnost rychlé orientace v evidenčních SW systémech.

Proč by se Ti u nás mohlo líbit:

 • Ocitneš se v prostředí malé organizace, takže uvidíš svou práci od začátku do konce;
 • Zodpovědná a důležitá pozice, od které se odvíjí celý chod SK;
 • Budeš pracovat na zajímavém sociálně-inovativním projektu, který se neustále vyvíjí, a který již nyní dostal mezinárodní ocenění;
 • Podpoříme Tě v rozvoji Tvých dovedností.

Co by Tě ještě mohlo zajímat:

 • Forma spolupráce je OSVČ;
 • Předpokládaný rozsah je cca 64 hodin měsíčně (tj. 16 hodin týdně);
 • Zázemí příjemné kanceláře na Praze 6, vč. veškerého kancelářského vybavení;
 • Forma dlouhodobé spolupráce.

Kontakt: V případě zájmu, prosím, posílejte své CV s fotografií a stručný doprovodný dopis nejpozději do 15. 7. 2018 na magda.juranova@socialniklinika.cz


Pobočka Sociální kliniky v Plzni bude podpořena 66 000 Kč

26. dubna 2018

S vaší pomoci se nám podařilo trhnout rekord ve sbírání bodů v aplikaci Pomáhej pohybem. Společně jsme si "frčeli na Plzni" pouze 4 dny. 200 tisíc bodů máme v kapse (nebo spíše v nohách) a Nadace ČEZ tak podpoří částkou 66 000 Kč Sociální kliniku v Plzni. Bez vás bychom to ale nedokázali, děkujeme proto všem, kteří sportovali a budeme se těšit na další (nejen) sportovní výzvy.

Frčíme si na Plzni. Sportuj, sbírej body, podpoř Sociální kliniku v Plzni

20. dubna 2018

Už podruhé jsme od Nadace ČEZ získali projekt na podporu naší pobočky. Tentokráte bude podpořena Sociální klinika v Plzni. Pro získání částky 66 000 Kč ale musíme během následujících čtyř týdnů nasbírat 200 tisíc bodů v aplikaci Pomáhej pohybem, kterou si můžete zdarma stáhnout. Projekt už je spuštěn, pojďte do toho s námi teď na jaře už podruhé!

Instalace aplikace vám zabere jen pár vteřin. Jak na to?

 1. Stáhněte si aplikaci EPP, která bude měřit vaše sportovní výkony a přiřazovat za ně body. Odkazy pro stažení aplikace podle operačního systému: iOS, AndroidWindows Mobile.
 2. Aktivujte si GPS ve vašem mobilu.
 3. Vyberte si sport (běh, jízda na kole, chůze, fitness...) a začněte sportovat. Zkontrolujte si, zda vám aplikace připisuje body.
 4. Pošlete svoje body projektu Sociální kliniky.
 5. Nemáte chytrý mobil? Nevadí! Alespoň nemáte nutkání být pořád on-line, což může zatěžovat psychické zdraví. Sportovat pro nás tedy v projektu Pomáhej pohybem nemůžete, ale podpořte nás přímo.

Děkujeme, že jste v tom s námi!

Rozhovor s Markétou Charvátovou

28. března 2018

V MF DNES vyšel zajímavý rozhovor s naší brněnskou terapeutkou a koordinátorkou pobočky Markétou Charvátovou. Markéty se ptala paní redaktorka Jana Cíglerová.

Č. BUDĚJOVICE a OSTRAVA: Hledáme posilu na PR a fundraising pro pobočky Sociální kliniky

19. března 2018

Pro pobočky v Ostravě a v Českých Budějovicích hledáme na zkrácený úvazek (6 hodin týdně) posily pro PR a fundraising. Nevíte o někom?

Pozvánka na slavnostní otevření pobočky Sociální kliniky v Českých Budějovicích

17. března 2018

Brno: Pozvánka na workshop od uvolnění k aktivitě

28. února 2018

V BRNĚ pořádáme workshop pro ty z Vás, co jsou v zátěžové životní situaci a hledají pomoc pro zmírnění svých psychosomatických obtíží. Vstupné 300 až 500 Kč podle Vašich možností. Výtěžek použijeme na práci Sociální kliniky v Jihomoravském kraji.

Hledáme posilu na PR

22. února 2018

Co u nás budete dělat

 • Pracovat na PR Sociální kliniky v ČR
 • Tvořit a vkládat příspěvky na Facebook, LinkedIn, Youtube kanál
 • Spravovat webové stránky Sociální kliniky (jen textovou část)
 • Vést PR sbírky Magie dobrého života (podzim 2018)
 • Psát tiskové zprávy a komunikovat s novináři
 • Udržovat a rozvíjet vztahy s fanoušky na Facebooku
 • Získávat nové individuální dárce pro Sociální kliniku skrze Facebook, MailChimp
 • Rozesílat pravidelné novinky ze Sociální kliniky prostřednictvím MailChimpu
 • Nastavovat Google Adwords, monitorovat úspěšnost dopadu pomocí Google Analytics
 • Spolupracovat na akcích pro veřejnost (např. oslavy výročí, vánoční večírky, přednášky)

Co k tomu potřebujete

 • Zkušenost s PR na obdobné pozici
 • Kreativitu, optimismus, důslednost a pečlivost
 • Schopnost pracovat týmově a současně samostatně
 • Pozitivní vztah k termínům :)

Proč se Vám u nás bude líbit

 • Ocitnete se v prostředí menší organizace, takže uvidíte svou práci od začátku do konce
 • Budete podporovat aktivity, které přinášejí lidem užitek a pomoc
 • Čekáme na nové nápady
 • Dostanete možnost rozvíjet své profesní dovednosti prostřednictvím mentoringu a odborného vzdělávání

Co by Vás ještě mohlo zajímat

 • Rozsah práce předpokládáme 12 hodin týdně, forma je OSVČ nebo DPP, hodinová sazba obvyklá pozici a neziskovému sektoru
 • Rádi bychom spolupráci začali od konce března 2018
 • Pracovat budete v Praze, částečně z kanceláře (Kafkova 10, Praha 6), částečně z domova (dle dohody)

A co dál?

 • Máte-li zájem, zašlete nám, prosím, Váš životopis spolu s průvodním dopisem nejpozději do 15. března 2018 na adresu anna.ryvolova@socialniklinika.cz, děkujeme.

Pokud víte o někom, koho by to mohlo zajímat, prosíme o přeposlání.

Rok 2017 očima Sociální kliniky

6. února 2018

v roce 2017 jsme lidem v nouzi poskytli více než 630 hodin terapie a povedla se nám řada dalších věcí. Podívejte se na podrobný přehled naší práce v roce 2017.
Děkujeme, že nás podporujete. Bez Vás by to nešlo.

Máme-li vypíchnout z roku 2017 to nejdůležitější:

 • Celkem se na nás obrátilo 295 klientů a klientek (v roce 2016 jich bylo 205).
 • Naši dobrovolníci a dobrovolnice lidem v krizi poskytli 630 hodin terapie.
 • Rozšířili jsme tým na 84 dobrovolných terapeutů a terapeutek (65 na začátku roku).
 • Během crowfundingové sbírky Magie vztahů jsme veřejnosti nabídli 9 vzdělávacích workshopů, které navštívilo 199 mužů a žen. Sbírka skončila úspěšně a získala 3. místo v Cenách Fóra dárců.
 • Byli jsme čerpat inspiraci v Londýně u 3 organizací, které poskytují podobné služby jako my (Psychosynthesis Trust, Greenwichmind a St Marylebone Healing & Counselling Centre).
 • Pro naše klienty, kteří prochází zátěžovou životní situací nebo jsou vystavení negativním účinkům stresu, jsme připravili kurzy zaměřené na relaxaci.
 • Odstartovali jsme činnost našich nových poboček ve Středočeském, Jihočeském, Jihomoravském, Plzeňském a Moravskoslezském kraji.
 • Zveřejnili jsme 4 videa „Chodím na terapii a nestydím se za to... Co vy?“.

A bylo toho mnohem víc. Vaše podpora je pro nás zavazující, děkujeme. Tým Sociální kliniky.

Pozvánka na slavnostní otevření pobočky Sociální kliniky v Plzni

16. ledna 2018

PF 2018

22. prosince 2017

Chodím na terapii a nestydím se za to… Co vy?

28. listopadu 2017

Sociální klinika natočila rozhovor uznávaných terapeutů a psychologů Yvonny Lucké a Lubomíra Kobrleho, ve kterých vysvětlují principy terapeutické pomoci. Mám jít na terapii? Jakou terapii si vybrat? Jak to bude probíhat? Jak bude terapie dlouhá? Co všechno můžu terapeutovi nebo terapeutce říct? Kdo je terapeut, kdo proti mně bude sedět? Chodí terapeuti a terapeutky na terapii? Proč se za terapii platí? …

Odpovědi najdete v krátkém video seriálu.
První díl: Je normální chodit na terapii?
Druhý díl: Co je psychoterapie?
Třetí díl: Co jsou terapeuti a terapeutky zač?
Čtvrtý díl: Proč se za terapii platí?
Bonus: Anekdota

Hodně lidí kolem nás prožívá vážnou životní krizi, ovšem na kvalitní terapeutickou pomoc nemají prostředky. Proto existuje Sociální klinika. Za symbolický příspěvek je propojíme s vhodným terapeutem a poskytneme jim 12 terapeutických sezení.

Pošlete dar a pomozte lidem v krizi vystrčit hlavu nad hladinu a nepropadnout až na dno. Výše vašich darů ovlivňuje počet lidí, kterým můžeme pomoci. Jen v loňské roce jsme poskytli 850 hodin terapie…. Děkujeme vám!

Lidé, kteří prochází těžkým životním obdobím a nemohou si z finančních důvodů dovolit terapii, se mohou obrátit na nové pobočky Sociální kliniky v Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Praze a Ostravě

27. listopadu 2017

(Tisková zpráva Sociální kliniky z 23. 11. 2017) Lidé, jež potřebují terapeutickou pomoc, se nyní mohou obrátit na pobočky Sociální kliniky v Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Praze (pro Středočeský kraj) a Ostravě, které zde začínají fungovat. Projekt nabízí lidem terapii za poplatek podle jejich možností. Služba je zaměřena na lidi, kteří jsou ve složité životní situaci a služby soukromých terapeutů a terapeutek jsou pro ně z finančních důvodů nedostupné. V současné době pro Sociální kliniku pracuje bez nároku na odměnu celkem 70 terapeutů a terapeutek. (Tisková zpráva.)

Máme bronz. Za „Magie vztahů“ jsme získali třetí místo v Cenách Fóra dárců

16. listopadu 2017

Za Magie vztahů Sociální klinika obdržela třetí místo v Cenách Fóra dárců. Připomeňte si naši crowfundingovou sbírku.

Magie vztahů byla šňůra přednášek a workshopů a crowfundingová sbírka, kterou jsme na podporu Sociální kliniky uspořádali v první polovině roku 2017. Povedlo se nám vybrat 201 567 Kč a celkově, díky zlatému řezu od Nadačního fondu pomoci Karla Janečka (NFPKJ), jsme získali 326 539 Kč. Stránka projektu na webu NFPKJ. Mezi úvodním a posledním workshopem uběhly víc jak tři měsíce, během nichž jsme uspořádali 9 kurzůcelkové dotaci více než 40 hodin. Kurzy a přednášky navštívilo 199 lidí.

V současné době připravujeme „Magii“ pro rok 2018.

Vánoční večírek 4. 12. 2017

13. listopadu 2017

Srdečně zveme všechny přátelé a příznivce Sociální kliniky na vánoční večírek. Slavíme společně s Českým institutem biosyntézy, který stál u zrodu Sociální kliniky a je s ní úzce spjat po celou dobu její existence.

Večírek vypukne 4. prosince v 18:30 v Café Záhorský (Eliášova 1, Praha 6 www.cafezahorsky.cz).

Můžete se těšit na následující program:

 • 18.30 přípitek
 • 19.00 promítání rozhovoru s Davidem Boadellou
 • předávání certifikátů studentům a studentkám Českého institutu biosyntézy

Přijďte si popovídat o životě, Vánocích a terapii. Na večírku se potkáte s lidmi z Českého institutu biosyntézy a s lidmi, kteří podporují projekt Sociální kliniky. Těšíme se na Vás!

Svou plánovanou účast nám prosím předem potvrďte na info@biosynteza.cz. Pokud se chystáte vzít s sebou doprovod, napište nám to prosím rovněž.

3 roky dostupné terapie

24. října 2017

Rozhovor s Annou Ryvolovou pro Nadační fond pomoci Karla Janečka k tříletému výročí Sociální kliniky.

Projekt Sociální kliniky získal v aplikaci Pomáhej pohybem dostatek bodů. Děkujeme.

16. října 2017

Děkujeme, že jste se (a nás) tak rozhýbali. Díky Vám máme už po týdnu od spuštění projektu hotovo, takže dostaneme od Nadace ČEZ 70 tisíc Kč na rozvoj naší pobočky v Brně. Náš projekt teď najdete na webových stránkách Pomáhej pohybem v položce ukončené.

Sportujte za Sociální kliniku

Poděkování Dagmar Jančové

13. září 2017

Dagmar Jančová se rozhodla věnovat klientům a klientkám Sociální kliniky svůj čas a uspořádat pro ně dva kurzy. Jeden je zaměřen na bodyterapii, druhý pak na Jacobsonovu progresivní relaxaci. Účastníci za kurzy platí menší příspěvek Sociální klinice ve výši podle svých možností.

Cílem kurzů je pomoci lidem, kteří prochází zátěžovou životní situací nebo jsou vystavení negativním účinkům stresu. Oba byly naplněny během několika hodin po rozesílce, a to včetně míst pro náhradníky.

Dagmar Jančová je zdravotní sestra se zaměřením na psychoterapii orientovanou na práci s tělem. Dlouhodobě pracuje především s klienty v zátěžových, krizových a posttraumatických stavech. V r. 1992 dokončila výcvik SUR, v r. 1997 výcvik integrující práce s tělem a dechem, v r. 2008 výcvik v biodynamické bodyterapii.V krizových centrech pracuje už 25 let. Její intenzivní lektorská činnost je zaměřena na relaxační techniky – léčbu a prevenci nežádoucích účinků stresu.

Věříme, že setkání splní svůj účel a Dagmar Jančové posíláme velký dík.

Dostupnější terapie? Ano. Rozšiřujeme naše služby do regionů

3. srpna 2017

Od srpna 2017 pracujeme na novém projektu „Sociální klinika ČR“. Naším cílem je rozšířit službu dostupné terapie do regionů a založit regionální centra Sociální kliniky.

Projekt reaguje na rostoucí poptávku lidí v ČR (a jde o celosvětový trend) po terapeutických službách. V současné době musí lidé v průměru čekat na terapii půl roku. Mnozí z nich jsou ovšem nuceni řešit akutní problémy a absence dostupné pomoci jejich situaci jen zhoršuje.

V rámci projektu chceme také zvýšit počet dobrovolných terapeutů a terapeutek Sociální kliniky zhruba o dvacet, tedy alespoň na 85 dobrovolnic a dobrovolníků, při zachování dosavadní kvality poskytovaných terapeutických služeb.

Projekt je realizován za finanční podpory EU, v rámci Operačního programu Zaměstnanost, výzvy 03_15_024 Sociální inovace v oblasti sociálního začleňování a přístupu na trh práce pro nejohroženější skupiny.

Nejspíš to bude náročné, ale těšíme se, držte nám palce.

Magie vztahů: 9 workshopů, 199 příchozích a 326 tisíc na účtu Sociální kliniky. Jen díky Vám!

30. června 2017

Milé a milí, dnes skončila Magie vztahů – šňůra benefičních workshopů na podporu Sociální kliniky. A to si zaslouží malou rekapitulací a velké poděkování.

VELKÉ PODĚKOVÁNI: Děkujeme lektorkám a lektorům, bez nichž by žádné workshopy nebyly. Pojďme si je připomenout: Martin Hofman (vztah k tělu), Veronika Pinkasová (krize a její souvislosti), Petr Pašek (biosyntetická cvičení), Zuzana Ditrichová (podpora při krizových situacích), Yvonna Lucká (vztahy mezi generacemi a osobní rozvoj), Barbora Janečková (meditativní tanec Buto), Stanislav Háša (vztah k práci), Daniela Vodáčková (vztah k hlasu), Ivan Verný (vztahy a my).

Velké poděkování patří také Nadačnímu fondu pomoci Karla Janečka, který Vaše příspěvky vynásobil zlatým řezem (násobkem 1,618), takže se počitadlo nakonec zastavilo na částce: 326 539 Kč.

Prázdné místnosti a nula na účtu, tak by Magie vztahů vypadala bez Vás. Velké díky Vám všem, co jste přišli na některý z kurzů nebo podpořili náš projekt jen tak.

MALÁ REKAPITULACE: Mezi úvodním a posledním workshopem uběhly víc jak tři měsíce, během nichž jsme uspořádali 9 kurzů o celkové dotaci více než 40 hodin. Kurzy a přednášky navštívilo 199 lidí. Máme několik wordových stránek pozitivních zpětných vazeb. Nebudeme předstírat, že to nebylo občas náročné, ale zároveň máme chuť Magii vztahů uspořádat v příštím roce znovu, byť pravděpodobně k jinému tématu.

Děkujeme za Vaši přízeň, držte nám palce i dál,

Anna Audrlická (výkonná ředitelka SK), Jan Losenický (péče o dárce) a Lucie Šídová (koordinátorka Magie vztahů)

Hledáme administrátora/ku ESF OPZ projektu

23. června 2017

Český institut biosyntézy se zabývá vzděláváním v psychoterapeutické metodě biosyntéza, realizuje dlouhodobé psychoterapeutické výcviky, workshopy, specializované programy, vydává odborné publikace atd. Sociální klinika poskytuje psychoterapii lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci, akutně ji potřebují a nemohou si ji z finančních důvodů dovolit. Projekt Sociální kliniky založil Český institut biosyntézy.

Co bude spadat do vaší práce:

 • Administrace projektu (evidence, změny, průběžné a závěrečné zprávy atd.)
 • Komunikace s řídícím orgánem, sledování indikátorů a harmonogramu projektu
 • Ve spolupráci s finanční manažerkou kontrola administrativa spojená s finanční částí projektu

Co k tomu budete potřebovat:

 • SŠ vzdělání s maturitou
 • Pracovitost, spolehlivost, pečlivost, zodpovědnost, flexibilitu
 • Schopnost samostatného rozhodování i týmové práce
 • Znalost práce na PC a práce s internetem
 • Praxe s administrací projektů v neziskovém sektoru

Proč by se vám u nás mohlo líbit:

 • Ocitnete se v prostředí menší organizace, takže uvidíte svou práci od začátku do konce
 • Budete pracovat na sociálně-inovativním projektu

Co by vás ještě mohlo zajímat:

 • Forma spolupráce je OSVČ
 • Předpokládaný rozsah je cca 80 hodin měsíčně
 • Sedíme v příjemných podkrovních prostorech na Praze 6, kousek od metra Dejvická

Kontakt: V případě zájmu prosím posílejte své CV vč. referenčních kontaktů a stručný doprovodný dopis nejpozději do 20. 7. 2017 na anna.ryvolova@socialniklinika.cz

» Inzerát ke stažení

Jsme v cíli!

22. června 2017

Jsme v cíli! Moc děkujeme Vám všem, co jste podpořili naši šňůru benefičních workshopů Magie vztahů. Velké dík patří lektorům a lektorkám, kteří vedli semináře. Máme ohromnou radost! Cílovou částku jsme už sice přesáhli, ale pokud je Vám náš projekt sympatický a chcete nás podpořit, tak neváhejte, do konce sbírky zbývá poslední týden. Všechny získané prostředky jdou na Sociální kliniku tedy na dostupnou terapii v ČR.

Slavíme. Nejvyšší soud nám dal za pravdu.

16. června 2017

Nejvyšší soud České republiky nám dal po třech letech za pravdu. Zakládací listina našeho zapsaného ústavu nemusela být pořízena formou notářského zápisu. Dosud rozdílně vykládaná část Občanského zákoníku tím byla jasně vymezena, což přinese výhodu pro další zakládané ústavy. Slavíme tedy nejen kvůli nám, ale také kvůli dalším organizacím! A veliké poděkování patří advokátům Kristýně Dolejšové Kabelové a Pavlovi Uhlovi, bez kterých by to nebylo.

Na Dvojce ČRo vyšla reportáž k Magii vztahů

2. května 2017

Poslechněte si Annu Audrlickou, Yvonnu Luckou a Báru Janečkovou v reportáži na Dvojce Českého rozhlasu k Sociální klinice a Magii vztahů.

Lidé v tísni s psychickými potížemi mohou využít Sociální kliniku

18. března 2017

Pražský deník zveřejnil článek o práci Sociální kliniky a aktuální šňůře benefičních workshopů Magie vztahů: Lidé v tísni s psychickými potížemi mohou využít Sociální kliniku.

Sociální klinika startuje benefiční šňůru přednášek a kurzů pro veřejnost s názvem „Magie vztahů

15. března 2017

Tisková zpráva projektu Sociální klinika z 15. března 2017: Sociální klinika startuje sbírku Magie vztahů, šňůru přednášek a workshopů na podporu dostupné terapie v České republice. Kurzy povedou spříznění terapeuti a terapeutky. Zájemci a zájemkyně z řad široké veřejnosti si budou moci zvolit, v jaké výši uhradí vstupné, a tím přispějí na provoz Sociální kliniky. Vybranou částku dále navýší Nadační fond pomoci Karla Janečka zlatým řezem, tedy násobkem 1,618. Workshopy proběhnou v Praze od 5. dubna do 25. června 2017. (Tisková zpráva)

NF pomoci Karla Janečka se stal partnerem Sociální kliniky

3. března 2017

Skvělá zpráva. Nadační fond pomoci Karla Janečka se stal partnerem Sociální kliniky pro rok 2017. Máme radost! Společně také připravujeme benefiční šňůru workshopů a přednášek s názvem Magie vztahů. Sledujte nás. Brzy se dozvíte víc.

Nadační fond pomoci Karla Janečka podpořil Sociální kliniku už v minulosti. Na začátku celého projektu jsme u nadace pořádali úspěšnou crowdfundingovou sbírku Terapie v tíživé situaci.

Zprávy z Prahy o Sociální klinice

18. února 2017

TV Praha natočila o Sociální klinice reportáž. Chcete-li nás vidět, koukněte na: http://prahatv.eu/archiv/video/zpravy-z-prahy-17-02-2017-18-00 (Čas: 15:40.)

Hledáme asistenta/asistentku pro Český institut biosyntézy a projekt Sociální kliniky

10. ledna 2017

Organizace Český institut biosyntézy a projekt Sociální klinika hledají asistenta/ku, který/á by nám pomohl/a udržovat hladký chod kanceláře.

Český institut biosyntézy se zabývá vzděláváním v psychoterapeutické metodě biosyntéza, realizuje dlouhodobé psychoterapeutické výcviky, workshopy, specializované programy, vydává odborné publikace atd. Sociální klinika poskytuje psychoterapii lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci, akutně ji potřebují a nemohou si ji z finančních důvodů dovolit. Projekt Sociální kliniky založil Český institut biosyntézy, a přestože se zaměřuje na jinou skupinu a jiné služby, jsou společně úzce provázáni.

Co bude spadat do vaší práce:

 • Zajištění praktického chodu organizace, péče o prostory kanceláře
 • Komunikovat nejčastěji prostřednictvím emailu (s účastníky výcviků a workshopů, zájemci atd.)
 • Spravovat kalendáře Google a související vytížení prostor institutu pro interní či externí akce
 • Vytvářet evidence studijních povinností účastníků výcviku
 • Dbát na kontrolu akreditací, evidence workshopů
 • Evidovat činnosti Sociální kliniky (aktivity, počty klientů, atd.)
 • Další administrativní činnosti

Co k tomu budete potřebovat:

 • Zkušenost s podobnou pozicí
 • Schopnost vstřícně a vlídně komunikovat napříč organizací je klíčová. Budete v kontaktu zejména s kolegy, studenty, zájemci o výcvik...
 • Spoléháme na vaši důslednost, smysl pro detail, schopnost dotahovat činnosti do konce – jinak se u nás budete trápit
 • Práce je samostatná, avšak samozřejmě vás zaučíme
 • Baví vás formulovat texty? Tak to u nás využijete! Především pro emaily, podklady pro propagaci atd.
 • Zkušenost práce s kalendáři Google a Google Docs se bude hodit, ale zrovna tohle se dá snadno dohnat
 • Ovládání wordu, powerpointu, excelu na velmi dobré úrovni

Proč by se vám u nás mohlo líbit:

 • Ocitnete se v prostředí menší organizace, takže uvidíte svou práci od začátku do konce
 • Staráme se o sladění pracovního a soukromého života
 • Nabízíme možnost dlouhodobé spolupráce

Co by vás ještě mohlo zajímat:

 • Forma spolupráce je pracovní smlouva
 • Úvazek 0,75 (6 hodin denně, vždy cca od 9 do 15 hodin)
 • Sedíme v příjemných podkrovních prostorech na Praze 6, kousek od metra Dejvická

Kontakt:

V případě zájmu posílejte své CV a stručný motivační dopis nejpozději do 27. 1. 2017 na anna.ryvolova@socialniklinika.cz

Kniha „Co je nového v managementu“ od Stanislava Háši

22. prosince 2016

Kniha „Co je nového v managementu“ od Standy Háši, který je mimo všechno další jedním z terapeutů Sociální kliniky. Kniha pro všechny, kteří hledají nové cesty pro vedení spolupracovníků nebo zkrátka chtějí vědět, co je nového. Sto stran přečtete jedním dechem a už se vždy budete dívat na řízení organizací trochu jinak. Doporučuje tým Sociální kliniky. K zakoupení přímo v nakladatelství Nová beseda nebo v knihkupectvích.

PF 2017: Přejeme Vám, ať máte v příštím roce hodně důvodů k oslavám

22. prosince 2016

Starty.cz popisují start Sociální kliniky. Podívejte se na video a přečtěte si článek od Šárky Mattové

15. prosince 2016

Sociální klinika je na Startech.cz - příbězích inspirovaných srdcem a hlavou: http://starty.cz/clanky/lide/socialni-klinika-se-inspirovala-v-brazilii/ Děkujeme Šárce Mattové za povedený rozhovor a článek.

Srdečně Vás zveme na vánoční večírek ČIBu a Sociální kliniky!

30. listopadu 2016

V úterý 14. prosince 2016 v příjemném podniku Café Calma na adrese Kyjevská 2, Praha 6, cca 500m od zastávky metra Dejvická. Nahlaste nám Vaši účast na e-mailu info@biosynteza.cz, abychom věděli na koho se můžeme těšit. Děkujeme.

V MF DNES vyšel obsáhlý rozhovor s terapeutkou Sociální kliniky Valerií Štáfkovou

28. listopadu 2016

V dnešním vydání Mladé fronty DNES najdete zajímavý rozhovor redaktorky Ivany Karáskové s naší terapeutkou Valerií Štáfkovou. Celé interview o zátěžových situacích, pozitivním stresu a Sociální klinice si můžete přečíst na našich stránkách: https://www.socialniklinika.cz/rozhovor-vareie-stafkova

Nový rozhovor s Bárou Janečkovou

07. listopadu 2016

O Sociální klinice vyšel krátký rozhovor s Bárou Janečkovou, spoluzakladatelkou Sociální kliniky, v pražském vydání deníku Metro. Můžete si jej přečíst také online: Srdce máme všichni.

Spouštíme Hithit!

11. října 2016

Abychom mohli poskytnout naše služby většímu množství lidí, kteří je nutně potřebují, vybíráme na Hithitu peníze na náš provoz.

Pokud naše práce dává smysl i vám, podpořte nás prosím na Hithit.cz. Je to crowdfundingový portál, na kterém lidé sbírají peníze od široké veřejnosti pro realizaci svých projektů a odměňují své příznivce a přispěvatele různými menšími či většími odměnami. Podívejte se, co nabízíme.

Cílovou částkou našeho projektu je 150 000 Kč a musíme ji dosáhnout do 24. 11. Pokud se nám to nepodaří, dostanou všichni přispěvatelé své peníze zpět a nám zůstanou ty pěkné odměny. A to by byla škoda! Proto nám moc pomůže, když budete zprávu o našem projektu šířit dál mezi vaše kruhy, přátele a známé. Děkujeme!

Moc děkujeme také všem, kteří nám věnovali svou práci a my Vám tak můžeme nabídnout širokou paletu odměn. Jsou to především: rolfterapeut Jan Řezáč, hlasová terapeutka a pedagožka Ivana Vostárková, režisérka, scénáristka a tvůrkyně marmelád Lenka Wimmerová, terapeut a junior lektor v biosyntéze Martin Hofman, písničkářka Bára Zmeková, lektorky a mydlářky Kristýna Ciprová a Jitka Liška Kolářová, grafik Jakub Ryvola.

Speciální poděkování za tvorbu videa a produkci patří Adéle Komrzý, jejímu štábu a Janě Krňanské.

Otázky o fungování Hithitu, průběhu kampaně a doručování odměn ráda zodpoví Maruška (marie.kozmova@socialniklinika.cz).

Děkujeme DBD Group

7. října 2016

Skvělá zpráva! Sociální klinika dostala od společnosti DBD Group významný finanční dar. Moc děkujeme. Právě díky dárcům můžeme poskytovat lidem, kteří jsou v obtížné životní situaci, terapeutickou pomoc. Letos terapeutky a terapeuti zapojení do projektu Sociální klinika pomohli již 138 klientům a klientkám. Ještě jednou díky!

Sociální klinika slaví druhé narozeniny

8. září 2016

Před dvěma lety jsme 8. 9. zahájili ostrý (a jemný zároveň) provoz Sociální kliniky. Nyní spolupracujeme s 63 terapeuty na 16 místech České republiky. Poskytli jsme přes 1300 hodin terapie lidem, kteří ji nutně potřebují a nemohou si ji dovolit. 294 lidí v náročné životní situaci se na nás obrátilo s prosbou o pomoc, pro tři čtvrtiny z nich jsme našli vhodnou péči přímo v Sociální klinice, dalším jsme doporučili jiné organizace a formy podpory.

Druhý rok provozu nám přinesl řadu uvědomění podstatných pro naše další fungování. Procesní audit nám pomohl identifikovat několik oblastí, kterým jsme zatím nevěnovali dostatečnou pozornost nebo neměli kapacitu se jim věnovat. Abychom mohli v budoucnu růst a rozvíjet se, budeme v příštích měsících prohlubovat naši odbornost v oblasti strategického řízení, PR a fundraisingu.

O důležitosti propojování jsme se na vlastní kůži přesvědčili na NGO marketu a rádi bychom dál rozvíjeli vztahy s příbuznými neziskovkami. A konečně, v létě jsme se popasovali s naší nervozitou při natáčení videa, které už brzy ukážeme světu.

Sníme o psychoterapii dostupné pro všechny, kdo ji potřebují, a daří se nám malými kroky postupovat vpřed. Občas nás překvapí a trochu dojme, kolik terapeutů žije ten sen s námi a bez nároku na odměnu přijímá do péče klienty Sociální kliniky. Děkujeme.

Děkujeme také všem našim dárcům, příznivcům a podporovatelům, kteří nám umožňují rozvíjet naše služby a jít dál.

Český institut biosyntézy a projekt Sociální kliniky hledají jednoho člověka na PR.

23. srpna 2016

Hledáme někoho, kdo se postará, aby měli lidé (studenti, absolventi, odborná veřejnost, širší veřejnost) o Českém institutu biosyntézy pravidelné informace, abychom dostatečně dopředu inzerovali naše akce a monitorovali úspěšnost našich PR aktivit. Projekt Sociální kliniky pak potřebuje někoho, kdo by uměl nastavit vhodnou platformu péče o dárce a dobrovolníky, a pak o ně s naší pomocí vhodně pečoval.

Inzerát: Hledáme PR

Máte-li zájem o uvedenou pozici, zašlete nám, prosím, Váš životopis spolu s průvodním dopisem nejpozději do 5. září 2016 na adresu anna.ryvolova@socialniklinika.cz

Parkování na Praze 6

25. července 2016

Vyrážíte za námi autem?

Kancelář Sociální kliniky a také pracovny některých terapeutů jsou na Praze 6, kde od 24. srpna 2016 platí parkovací zóny.

Na Praze 6 budou modré, fialové zóny a oranžové zóny. Modré zóny jsou určené pro rezidentní parkování, kde mohou bez omezení parkovat lidé s platným parkovacím oprávněním. Ostatní zde mohou parkovat maximálně 3 hodiny. Ve fialových zónách určených pro smíšené parkování mohou rovněž bez omezení stát lidé s platným parkovacím oprávněním a ostatní motoristé zde mohou parkovat nejvýše 24 hodin. Oranžové zóny slouží návštěvníkům, lze v nich parkovat maximálně 2 hodiny.

Stáhněte si leták s mapou s vyznačenými zónami.

Ceny parkování a platba

Naše kanceláře jsou ve druhém cenovém pásmu, kde je maximální cena návštěvnického parkování 40,- Kč/hod. Tato cena platí v modré zóně, pro fialové a oranžové může být cena nižší. Sazby určuje příslušná městská část a mohou se měnit dle vytíženosti jednotlivých oblastí. Konkrétní cena je vždy uvedena na parkovacím automatu a v informacích virtuálních parkovacích hodin.

V parkovacím automatu je možné platit hotově mincemi (korunami a eury), platební kartou (Visa, MasterCard), prostřednictvím chytrého telefonu nebo webového rozhraní.

Motocyklisté parkují ve všech zónách bezplatně, stejně tak registrované elektromobily a vozidla zapojená do objednávkového systému carsharing provozovaného hl. m. Prahou.

Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.parkujvklidu.cz.

Kancelář je ale také velmi dobře dostupná MHD z Hradčanské, Dejvické (metro A) a Vítězného náměstí (tramvaje 5, 8, 20, 26).

Prosluněný 5. letní piknik

20. června 2016

Přátelé Sociální kliniky a Českého institutu biosyntézy se potkali v prvním červnovém týdnu na 5. letním pikniku. Letošní osvěžující novinkou byla živá hudba. Naše kmotra Bára Zmeková nám spolu s přáteli zabrnkala na ukulele a zazpívala pohodové jazzově laděné melodie. Podívejte se na pár fotek, další najdete na našem Facebooku.


Sociální klinika bude v období 15. 6. - 20. 7. 2016 na prázdninách

31. května 2016

Sociální klinika má za sebou od loňského léta další rok téměř nepřetržitého provozu. S ohledem na aktuálně naplněné kapacity terapeutického týmu dočasně nepřijímáme nové klienty do terapie a vyhlašujeme prázdniny o něco dříve, a to od 15. 6. do 20. 7. Nové zájemce o služby Sociální kliniky přijímáme opět až od konce července. Děkujeme za pochopení.

Najdi směr v centru

9. dubna 2016

Naše plátěné tašky “Najdi svůj směr“ se od tohoto týdne prodávají také v centru Prahy, kousek od Václavského náměstí v butiku La femme MiMi (Štěpánská 51, Praha 1). Skočte si pro jednu nebo i dvě, až budete mít cestu kolem. Dveře jsou otevřené od pondělí do pátku 10:00 - 20:00 a v sobotu od 11:00 do 18:00.

Srdečně děkujeme naší kmotře Mimi Nguyen Hoang Lan za ochotu a poskytnutí prodejního místa.
Stále platí, že tašky můžete zakoupit také v naší kanceláři (Kafkova 10, Praha 6), po domluvě.

Odrazit se ode dna: Bára Janečková pro Respekt

3. března 2016

V časopise Respekt vyšel krátký rozhovor s Bárou Janečkovou. Máme velkou radost z ohlasů, které článek vyvolal. A pokud jste jej nestihli, máme pro vás dobrou zprávu. Se svolením Respektu zveřejňujeme plné znění rozhovoru.

Bára Janečková je zakladatelkou Českého institutu biosyntézy, terapeutického centra Pod křídly a Sociální kliniky. Je také senior trenérkou International Institute of Biosynthesis.

Plesání ve vídeňském stylu

29. ledna 2016

Žofínský palác patřil ve čtvrtek 21. ledna Rakouskému plesu a Sociální klinika byla charitativním partnerem této nádherné akce.

Ples byl slavnostně zahájen v 21:00 ve Velkém sále tradičním předtančením mladých párů, a byla to krásná podívaná. K tanci i poslechu hrál Český národní symfonický orchestr a Orchestr Josefa Hlavsy. Příznivci moderních rytmů si přišli na své zase v Malém sále. A komu při tanci vyhládlo, mohl ochutnat řadu rakouských specialit. Krátce před půlnoci byli pozváni na parket všichni hosté na čtverylku pod vedením Dr. Michaela Hyska a plný parket byl důkazem nadšených tanečníků a tanečnic.

Naše ředitelka Anna Audrlická převzala po půlnoci symbolický šek od členky představenstva Rakouského spolku Jany Vichrové. Vybrané dary budou použity na odborné vzdělávání pro 52 psychoterapeutů po celý rok 2016.

Děkujeme všem laskavým dárcům a organizátorům plesu.

PF 2016

Český institut biosyntézy a Sociální klinika všem přejí dobrý směr v novém roce 2016.

Přečtěte si naše PF 2016: 12 důvodů, proč je dobré najít svůj směr.

Co se děje uvnitř a kolem Sociální kliniky na konci roku 2015

12. listopadu 2015

Slyšeli jste už písně Báry Zmekové? Pokud ne, tak si určitě najděte chvíli na poslech. Bára Zmeková je totiž naši novou kmotřičkou! I když se teprve rýsují obrysy spolupráce, už teď jsme nadšení a natěšení, co dobrého z toho může vzniknout.

V Sociální klinice máme několik drobností, kterými můžete udělat radost sobě i druhým v téměř předvánočním čase. A ten už dávno nastal, jak jste určitě poznali z výzdoby mnoha obchodních center.

Praktické tašky s ptáčky, kteří hledají svůj směr, jsme nechávali vyrobit pro benefiční večírek. Třetina už má své milé majitelky a majitele, ale mnoho jich na své nové nositelky a nositele teprve čeká. Černou nebo zelenou? Jsou z biobavlny a velmi příjemné na omak. Autorem motivu je náš hlavní grafik Jakub Ryvola, kterému moc děkujeme!


cena: 220 Kč

Decentní a přece vesele barevné náušničky připomínají třeba naše logo. Jedna z hrdých nositelek referuje: „Jsou zábavné! Při chůzi jemně cinkají, ale jen tak pro mě, nikdo jiný to neslyší, je to takové radostné.“


cena: 90 Kč

Líbí? Pokud budete mít cestu přes Dejvickou, tak se pro ně i tašky můžete stavit v naší nové kanceláři na adrese Kafkova 10. Přestěhovali jsme se z Eliášovky jen o pár ulic a máme k dispozici jednu krásnou místnost u ARC Consulting – vřelé díky za ni!

Kdybyste nás tu sháněli, napište nám o tom prosím předem.

Pokud budete mít chuť, přijďte určitě na vánoční večírek Českého institutu biosyntézy a Sociální kliniky, který se letos koná v kavárně Vypálené koťátko. Srdečně zveme všechny příznivce, přátele, fanoušky a fanynky, aby s námi přišli oslavit končící rok 2015 a s ním vše dobré, co přinesl. A že toho nebylo málo! Napište nám prosím do konce listopadu e-mail, pokud se chystáte dorazit.

Těšíme se na setkání 11. 12. 2015 od 18:30 v Koťátku (Mařákova 5, Praha 6).

Jak se zdařil náš benefiční večírek? My myslíme, že velmi!

22. října 2015

V úterý 20. října obsadili Cafe Prostoru v NTK v Praze příznivci Sociální kliniky a dobré hudby. Příležitost k setkání využili naši přátelé, dárci, kolegové a terapeuti a společně vytvořili vřelou atmosféru.

Veliké díky vám všem, kteří jste dorazili. Moc rádi jsme vás (jednotlivě i dohromady) viděli. Děkujeme Vladimíru Mertovi, Báře Zmekové a jejich hostům za intenzivní i dojímavý hudební zážitek, improtýmu Klika za poctivé moderování a improshow, Cafe Prostoru_ za ochotu a chutné občerstvování. A děkujeme také za napínavou dražbu všem, kteří přihazovali, a všem dárcům, díky kterým jsme měli co dražit.

Na naší facebookové stránce se podívejte, jak to všem slušelo. Také zde můžete zjistit, co se dražilo a komu vděčíme za všechny štědré dary.

Výtěžek akce činí 39 025 Kč, máme radost, tato částka pomůže Sociální klinice překonat začátek příštího roku.

Děkujeme za všechnu pomoc ze srdce!

Najít svůj směr: benefiční večírek pro Sociální kliniku

22. září 2015

Příjemní lidé, dobrý důvod, krásné prostory, chutné nápoje, nečekaná překvapení a hlavně hudba, která vás chytí. Takový bude benefiční večírek pro Sociální kliniku, tak přijměte prosím naše srdečné pozvání.

Vypukne to 20. října v 19:00 v budově Národní technické knihovny v Café Prostoru na Praze 6. Svými koncerty nás podpoří písničkář a písničkářka, Vladimír Merta a Bára Zmeková. Nalaďte se na vlnu folku a nechte se unášet…

Pár písniček si můžete pustit na webu akce na GoOut, kde také kupujte vstupenky. Můžete vybírat mezi základními (250,-) a sponzorskými vstupenkami (450,-). Chtěli bychom vás podpořit, pokud zvažujete sponzorské vstupenky: dárečky, které se s nimi pojí, za to stojí :)! A moc s pořizováním vstupenek neotálejte, kavárna je sice prostorná, ale ne úplně nafukovací.

Těšíme se na vás!
Tým Sociální kliniky

Jaký byl první rok Sociální kliniky?

8. září 2015

Před rokem jsme Sociální kliniku otevřeli (8. září 2014). Vše dobré nám do vínku popřáli tři naši kmotři: novinář Petr Třešňák, spisovatel a lékař Jan Trachta a módní návrhářka MiMi.

S nadšením a energií jsme se do toho vrhli. V říjnu 2014 jsme měli 24 zapojených psychoterapeutů, kteří mohli věnovat kousek svého času těm, kteří by si běžnou terapii nemohli dovolit a přitom ji potřebují. Ještě před koncem roku těchto služeb využívalo 49 klientů.

Únor 2015 nám přinesl radostnou zprávu – s podporou našich známých a příznivců jsme získali 2. místo v českých cenách publika SozialMarie. O tři měsíce později jsme si ze slavnostního vyhlášení ve Vídni odvezli cenu SocialMarie pro sociálně inovativní projekty, kterou uděluje odborná komise.

Naši činnost podpořily Nadační fond rodiny Orlických a Nadační fond pomoci Karla Janečka. Se druhým jmenovaným jsme zorganizovali rozsáhlou sbírku, do které se zapojilo mnoho drobných dárců. Uctivě vám děkujeme za projevenou důvěru! (A taky za 157 156 Kč :) )

Nyní je v projektu zapojených 49 terapeutů, kteří na 15 místech v ČR pomohli a stále pomáhají 136 klientům Sociální kliniky. V součtu věnovali více než 670 hodin času lidem, kteří to potřebují.

Máme radost a děkujeme všem, kteří nás podporují, fandí nám a sympatizují s námi. Narozeniny oslavíme na benefičním večírku, který chystáme na 20. října 2015. Přijďte, těšíme se na vás!

Tým Sociální kliniky

157 156,- Kč. Děkujeme!

10. července 2015

Sbírka „Terapie v tíživé situaci“ byla 30. června ukončena. Sociální klinika obdrží díky podpoře mnoha drobných dárců a Nadačního fondu pomoci Karla Janečka celkem 157 156 Kč.

Od března do června letošního roku měli možnost jednotliví dárci podporovat činnost Sociální kliniky prostřednictvím Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, který každý poslaný příspěvek vynásobil zlatým řezem, tedy 1,62krát. Celková darovaná částka je 97 010 Kč.

Srdečně děkujeme všem štědrým dárcům. Pro Sociální kliniku je také důležitá zpráva, že nám drží palce tak velké množství lidí a jsou ochotni přispět, aby naše činnost mohla pokračovat dál. Stejně tak děkujeme Nadačnímu fondu pomoci Karla Janečka za tuto příležitost, vstřícnost a příjemnou spolupráci.

Sociální klinika byl první projekt, u kterého jsme si vyzkoušeli náš nový crowdfundingový model podpory od veřejnosti. Ten projekt a lidi v něm mi přišli tak úžasní, že jsem byl přesvědčený, že budou úspěšní. A povedlo se.
Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci Karla Janečka

Ano, povedlo se! Moc děkujeme!

Sociální klinika bude v období 10. 7. - 23. 8. 2015 na prázdninách

8. července 2015

Nové zájemce a zájemkyně začneme v létě přijímat až od 24. 8. 2015. Děkujeme za pochopení.

Staňte se patronem Sociální kliniky

12. května 2015

Podpořte nás přes Nadační fond pomoci Karla Janečka, který každý váš příspěvek znásobí.

Číst dále »

Sociální klinika získala jako jeden z 15 vítězných projektů cenu SozialMarie 2015

1. května 2015

Přes 300 projektů ze střední Evropy přihlásilo do soutěže o ceny pro sociálně inovativní projekty SozialMarie 2015. Ceny uděluje rakouská soukromá nadace Unruhe (Neklid) už od roku 2005. Oceňuje projekty, které jsou inspirativní, kreativní a dlouhodobě udržitelné a řeší nové i známé sociální otázky novými způsoby. Slavnostní vyhlášení proběhlo 1. května ve Vídni.

Jednu z hlavních cen získal český projekt Změna je možná, který pomáhá resocializaci vězňů. Společnost A-GIGA, která projekt zajišťuje, otevřela call centrum ve státní věznici Vinařice, ve kterém pracují vězni. I po propuštění nabízí části z nich pracovní místa ve svých pobočkách v Kladně a Lounech. Naše gratulace míří také na Slovensko. Projekt Nota Bene nosiči zavazadel si odnesl druhou hlavní cenu. Na bratislavském hlavním nádraží pomáhají cestujícím s jejich zavazadly muži bez domova v historických uniformách. První cena patří Rakouskému projektu PROSO – Projekt Škola pro všechny.

Kromě hlavních cen rozdala nadace také 12 cen vedlejších, z nichž 3 putují do České republiky. Společně s Kuchařkami bez domova a Férovou školou byla oceněna také Sociální klinika. Cenu ve Vídni převzaly Barbora Janečková a Anna Audrlická, které speciálně pro tuto příležitost oblékla módní návrhářka a kmotra Sociální kliniky, MiMi Nguyen Hoang Lan (La femme MiMi). Na naší facebookové stránce najdete fotky z vyhlášení: oficiálnípár našich.

Děkujeme celému týmu a terapeutům, kteří věnují svůj čas a dobrovolnou práci Sociální klinice. Děkujeme donorům, kteří se rozhodli projekt podpořit. Děkujeme všem, kteří nám drželi palce a všem blízkým i vzdálenějším, kteří nám pomáhají rozmanitými způsoby. Ta cena je pro Vás všechny.

SozialMarie: 2. místo v cenách publika a nominace na hlavní ceny

(10. března 2015)

Rakouská nadace Unruhe od roku 2005 každoročně uděluje ceny SozialMarie pro sociálně inovativní projekty a Sociální klinika se v letošním roce zapojila do soutěže.

Již je rozhodnuto o jedněch cenách, konkrétně cenách publika. Během února mohla široká veřejnost posílat hlasy svým oblíbeným projektům, z nichž byly oceněny ty s nejvyšším počtem hlasů v Rakousku, Maďarsku a České republice. Sociální klinika se umístila na krásném druhém místě mezi českými projekty. Srdečně děkujeme všem, kteří nás svými hlasy podpořili, a gratulujeme vítězům!

V březnu proběhnou veřejné prezentace projektů přihlášených do soutěže. Celkem se představí 40 českých projektů během čtyř odpolední a konkrétně Sociální klinika vystoupí 18. 3. 2015 v Americkém centru. Zajímá vás podrobný program? Nebo se chcete rovnou přihlásit?

Prvního máje proběhne ve Vídni tolik očekávané vyhlášení hlavních cen SozialMarie. Je nám ctí, že jsme jedním z pěti českých nominovaných projektů!

Nadační fond pomoci Karla Janečka podpoří Sociální kliniku

(9. března 2015)

Jsme velice vděční Nadačnímu fondu pomoci Karla Janečka, který nás podpoří. Na stránkách webovém portálu Nadačního fondu nás naleznete pod titulkem „Terapie v tíživé situaci“. A proč byste nás tam měli hledat?

Výše finanční podpory totiž závisí i na Vás. Nadační fond znásobí dary, které lidé poskytnou Sociální klinice od března do června letošního roku, zlatým řezem, číslem 1,62. Pokud nám přispějete například stokorunou, díky Nadačnímu fondu obdržíme 162 Kč. Finance, které touto cestou získáme, budou využity na zajištění chodu Sociální kliniky, zajištění vstupních mapujících rozhovorů a další vzdělávání psychoterapeutů.

Darujme.cz

(10. února 2015)

Nyní je cesta pro Vaši podporu ještě snadnější! Sociální kliniku můžete podpořit prostřednictvím portálu Darujme.cz. Vybrat si můžete mezi několika způsoby podpory (jednorázově nebo pravidelně), několika konkrétními oblastmi, které chcete podpořit, a také zohlednit výši částky.

Pro nás je Vaše podpora vzácná a milá, ať už je výše přispívané částky jakákoli.

Připojte se k nám na Facebooku

Sociální klinika je nyní nově na Facebooku, budeme rádi, když se s námi propojíte.

Pomáháme 49 lidem (listopad 2014)

Sociální klinika pomohla a stále pomáhá 49 lidem s nejrůznějšími obtížemi, rozdílného věku (věkové rozmezí současných klientů se pohybuje mezi 21 a 67 roky) a z rozmanitých koutů České republiky, zejména však z Prahy (toto prosím vypustit). Spolupracuje s námi již 33 dobrovolných terapeutů. Máte chuť se zapojit také? Podpořte nás svou prací nebo darem. Informace o možnostech zapojení naleznete zde.

Služba ze srdce, protože to máme všichni

Chcete obdarovat své blízké kapkou laskavosti a hledáte něco speciálního? Připravili jsme pro Vás dárkové poukazy, které Vám umožní přispět na psychoterapii pro člověka, který se v tuto chvíli nachází na životní křižovatce a nemůže si psychoterapii z finančních důvodů dovolit. Více informací o poukazech najdete zde.

Děkujeme, že (nejen nám) pomáháte.

NetSuite CRM pro Sociální kliniku

Společnost ARC Consulting Czech Republic, s.r.o. podpořila projekt Sociální kliniky v České republice prostřednictvím implementace systému NetSuite CRM, který je využívaný k evidenci a vedení informací o osobách zapojených do projektu. Více naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Slavnostní zahájení Sociální kliniky

V pondělí 8. 9. 2014 jsme téměř po roční přípravě oficiálně otevřeli dveře Sociální kliniky všem potřebným zájemcům o terapii. V průběhu večera, na který přišlo víc než 60 hostů, promluvily také zakladatelky Sociální kliniky a projektu popřáli kmotři Petr Třešňák (novinář, člen redakce Respekt), MiMi Nguyen Hoang Lan (módní návrhářka) a Jan Trachta (chirurg, spisovatel). Večer plynul v příjemném tempu, atmosféra byla nasycena úvahami o pomoci, službě ze srdce, ale i radostí ze společného setkání. Sami se o tom můžete přesvědčit z fotografiívidea ze zahájení.

Uzavření pilotní fáze projektu

Od března do srpna 2014 jsme v rámci pilotní fáze projektu poskytli služby Sociální kliniky prvním 11 klientům. Poskytnuto bylo celkem 12 mapujících rozhovorů a 93 hodin terapie. Do projektu se prozatím přihlásilo 16 dobrovolných terapeutů.